Przez wiele lat aktorka grała w produkcjach klasy B. Jennifer Coolidge znana był z występów w "American Pie", "Legalna blondynka"  czy serialu "Dwie spłukane dziewczyny". Jej passa odwróciła się wraz z rolą w 2. sezonie serialu "Biały lotos" - nie tylko widzowie pokochali 61-latkę, ale branża doceniła ją przyznając nagrodę w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu". Co powiedziała Jennifer Coolidge, gdy odbierała nagrodę? 

Przemowa Jennifer Coolidge ze Złotych Globów jest cytowana wszędzie! Było dużo śmiechu, przekleństw, łez oraz podziękowań

Złote Globy 2023: Jennifer Coolidge

"Nie ćwiczę, a wiecie co to oznacza? Nie potrzymam jej długo" - od tego Coolidge zaczęła swoją mowę, gdy otrzymała Złotego Globa. Oprócz podziękowań dla Mike'a White'a (twórcy "Białego Lotosu") Jennifer wspomniała również Ryana Murphy'ego ("The Watcher", Michaela Patricka Kinga ("2 Broke Girls") czy Reese Witherspoon ("Legalna blondynka"). "Chcę tylko powiedzieć, że kilka osób, które były w tym pokoju, chodzi o około pięć osób, utrzymywały mnie przez dwadzieścia lat tymi małymi pracami…” - ujawniła Coolidge. „Ponieważ niektóre z tych rzeczy mają pięć odcinków, czy pięć różnych kontynuacji jak 'American Pie'. Wydoiłam je do szpiku kości. To znaczy, nadal chętnie wystąpię w szóstce i siódemce – cokolwiek zrobią".

Ale to dalsza część przemówienia Jennifer Coolidge wzruszyła wielu:

"Chcę tylko, żebyście wszyscy wiedzieli, że jako młodsza osoba miałam wielkie marzenia i oczekiwania, ale stało się, wiecie, życie trochę się posypało” – wyjaśniła gwiazda. "Wiecie, myślałam, że zostanę królową Monako, chociaż zrobił to ktoś inny”.

„Chcę jeszcze tylko powiedzieć, Mike White, że dałeś mi nadzieję na nowy początek, mimo że to już koniec. Ponieważ mnie zabiłeś, ale to nie ma znaczenia. Bo nawet jeśli to już koniec, to tak jakby zmieniłeś moje życie na milion różnych sposobów. Moi sąsiedzi ze mną rozmawiają… Nie, mówię poważnie, żadna z tych osób – nigdy nie zostałam zaproszona na imprezę na moim wzgórzu, a teraz wszyscy mnie zapraszają".

"Sprawiasz, że ludzie chcą żyć dłużej, a ja nie” - podsumowała Coolidge. "Tak czy inaczej, chcę tylko powiedzieć, Mike White: kocham cię na śmierć”.

Jennifer Coolidge pojawiła się też na scenie jako jedna z prezenterek wręczających nagrodę. I w tym przypadku aktorka wywołała spore zamieszanie. Zamiast powiedzieć do kogo powędruje Złoty Glob w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym, komediowym lub musicalu" (w tym roku został nim Tyler James Williams), aktorka powiedziała: "Oscara otrzymuje...". Oczywiście szybko się poprawiła, ale cała sala już zaczęła się śmiać z tej wpadki.