Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa polega na doczepianiu włosów w taki sposób, aby przeplatały się z naturalnymi pasmami warstwowo. Stąd też jej nazwa. Średniej szerokości pasma przykleja się do pasm naszych naturalnych włosów przy samej skórze głowy, od góry i od dołu. Nie musisz się martwić, że paski taśmy będą widoczne, ponieważ jest ona bezbarwna, elastyczna i na tyle delikatna, że ciężko ją wyczuć pod palcami. Jakich włosów używa się do przedłużania metodą kanapkową? Najlepiej sprawdzą się naturalne włosy typu remy, które charakteryzują się tym, że ich łuski skierowane są w tym samym kierunku. To najlepsza recepta na uniknięcie uciążliwego plątania

Jeśli nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu u fryzjera, a jednocześnie nie zamierzasz też wydać fortuny, to metoda kanapkowa jest idealna dla ciebie. Przedłużanie włosów „na kanapki” uważa się za najmniej inwazyjne, najszybsze i tanie na tle innych metod. W salonie fryzjerskim spędzisz około godziny, a efektami będziesz mogła cieszyć się naprawdę długo. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o nowe włosy. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że „kanapki” warto podciągać u fryzjera co miesiąc. Powody? Naturalny wzrost naszych włosów może sprawić, że te doczepione kosmyki zaczną odstawać i wyglądać nieestetycznie. Poza tym obniżone taśmy mogłyby stać się widoczne.

Ważne: Jeden zestaw pasm i taśm może wystarczyć nawet na pół roku użytkowania.

Cena przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od ilości i długości użytych pasm, a dodatkowo, od doświadczenia i renomy stylisty wykonującego zabieg. Koszt przedłużania włosów u fryzjera za pomocą tej metody waha się od 400 do 800 zł.

Przedłużanie włosów – ultradźwięki

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową brzmi skomplikowanie, jednak są to tylko pozory. Naturalne pasma z doczepianymi włosami łączy się za pomocą specjalnego urządzenia, które wydziela fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Takie urządzenie do emisji ultradźwięków wyglądem przypomina prostownicę, jednak w przeciwieństwie do niej nie emituje ciepła, co jest ogromną zaletą tej metody przedłużania włosów, gdyż nie naraża ich na zniszczenie. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne prowadzą do wzrostu ciśnienia i wydają drgania o na tyle wysokim natężeniu, że pozwala ono połączyć włosy doczepiane z naturalnymi. Cienkie płytki aparatu działają punktowo, a więc jedynie na tę niewielką część włosów, która znajduje się między nimi. Dlaczego włosy się ze sobą łączą? Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Jakie są zalety tej metody? Przedłużanie włosów na ultradźwięki nie naraża ich na działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na tę metodę, możemy stale cieszyć się długimi i gęstymi włosami, jednocześnie nie obawiając się o nasze naturalne pasma.

Ile kosztuje przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków? Cena takiego zabiegu u fryzjera wynosi od 1500 zł do 2500 zł. Na jej wysokość wpływa nie tylko innowacyjna technologia, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, ale również czas, który stylista musi nam poświęcić, a jest on przeciętnie trzykrotnie dłuższy niż w przypadku opisanej wcześniej metody kanapkowej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody, warto zarezerwować dodatkowe godziny u fryzjera na wypadek, gdyby konieczne okazało się również wyrównanie koloru za pomocą farby lub strzyżenie. Dzięki temu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie.

Keratynowe przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jednym z pierwszych sposobów doczepiania włosów, które pojawiły się na rynku i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Polega na łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pośrednictwem keratyny, która swoją strukturą bardzo przypomina tę, która stanowi naturalny budulec włosa. Doczepiane, cienkie pasma zakończone są łuską keratyny, która pod wpływem ciepła emitowanego przez specjalne urządzenie rozpuszcza się, skleja włosy i zastyga. Łuski są bardzo małe, dlatego powstałe zgrzewy keratynowe również są niewielkie i nie musisz obawiać się o to, że będą widoczne dla innych osób.

Decydując się na tę metodę, będziesz mogła cieszyć się długimi włosami przez około 4 miesiące. Po tym czasie twoje naturalne włosy nieco urosną, a w konsekwencji tzw. zgrzewy keratynowe proporcjonalnie się obniżą, co sprawi, że przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą stać się widoczne. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie uszkadza włosów, dlatego bez obaw możesz go powtarzać co kilka miesięcy. Przedłużanie włosów metodą keratynową kosztuje zwykle około 1500 zł, a czas, który spędzisz u fryzjera waha się od 2 do 3 godzin.

Laserowe przedłużanie włosów

To najbardziej innowacyjna z współcześnie istniejących metod przedłużania włosów. Jest też najbardziej precyzyjna i pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnego efektu. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi przy użyciu wiązki światła lasera i emitowanych fal akustycznych o wysokiej częstotliwości. Powstałe łączenie cechuje się niezwykłą precyzją, delikatnością i jest właściwie niewyczuwalne pod palcami. Jakie pasma zakupić do przedłużania włosów za pomocą lasera? Najlepiej do tego celu sprawdzą się włosy dziewicze, czyli takie, które nigdy jeszcze nie zostały poddane koloryzacji i rozjaśnianiu, przez co są gładkie, lśniące, sypkie i mają domknięte łuski.

Dodatkowy plus: to również najszybsza z wszystkich metod. Zajmuje mniej niż godzinę! Co więcej, efektami laserowego przedłużania włosów można cieszyć się nawet przez osiem miesięcy. Laser jest idealnym wyborem dla posiadaczek cienkich i osłabionych włosów, ponieważ nie jest w stanie negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Cena takiego zabiegu u profesjonalisty oscyluje wokół 3000 zł. Jej zwolenniczkami są takie gwiazdy jak na przykład Rihanna, Britney Spears czy Beyonce.

Przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.

Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.

Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.

Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.