Retrogradacje planet w kwietniu 2022

Retrogradacje planet raczej nie wzbudzają pozytywnych emocji. Pewnie wzdrygasz się, gdy tylko o nich czytasz. Astrologiczna "podróż wstecz" zbyt wiele razy nadepnęła ci na odcisk, dodatkowo sprawiając, że twoje wielkie plany z dnia na dzień legły w gruzach. Wiesz już, że w jej trakcie ostatnie słowo nigdy nie należy do ciebie. Jednak kosmiczna retrogradacja jest bardziej złożonym zjawiskiem niż myślisz. Niektóre ciała niebieskie pozornie cofające się po swojej osi wręcz działają na twoją korzyść. Spróbuj więc traktować ów wydarzenia jako wyjątkowy proces transformacji. Marzec 2022 pozwolił nam odetchnąć, lecz kwiecień szykuje grom z jasnego nieba. Za chwilę doświadczymy retrogradacji Plutona, uważanej za władcę karmy, tabu, seksu, śmierci i odrodzenia. To jak? Gotowa na kolejną przejażdżkę?

Kwietniowa retrogradacja przerwie kosmiczną ciszę, którą mogłyśmy nacieszyć się w marcu. 

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu

Retrogradacja retrogradacji nierówna. Chyba żadne zjawisko nie jest tak prowokujące, jak retrogradacja Merkurego. Pozorny ruch wsteczny powoduje, że planety emanują swoim negatywem. Mają tendencję do przywoływania niedokończonych spraw z przeszłości. Odwracają rzeczywistość do góry nogami, żeby pokazać nam inną perspektywę. Dzięki temu mamy szansę naprawić niegdyś popełnione błędy. Odmienny punkt widzenia przyczynia się również do potężnego wzrostu świadomości. Dopiero po czasie zaczynamy rozumieć sens lekcji przeżytych w trakcie retrogradacji. Na szczęście w kwietniu 2022 czeka nas tylko jedno takie zjawisko. Będzie nim retrogradacja Plutona startująca 29.04. Ufff, tym razem nie odczujemy jej ciężaru aż do kolejnego miesiąca. Co więcej, planeta "stworzenia i zniszczenia" w ruchu wstecznym przestaje być królową dramatu. Zamiast kierować w naszą stronę swoje surowe żądło sprawiedliwości, zachęci nas do pracy duchowej. Zmiany, które zajdą pod jej wpływem, będą łagodne i rozłożone w czasie - retrogradacja Plutona w Koziorożcu zakończy się dopiero 8 października. To niestety nie oznacza, że kwiecień będzie spokojny. W międzyczasie wydarzy się coś znacznie bardziej niepokojącego. 

Kwietniowy chaos, czyli zaćmienie słońca

Wkraczamy w gwałtowny i napięty miesiąc, jednak nie za sprawą retrogradacji. Bardziej wstrząśnie nami zaćmienie słońca w Byku 30 kwietnia 2022 - dzień po rozpoczęciu się retrogradacji Plutona. W astrologii zaćmienia to zjawiska o większej wadze niż ruchy wsteczne planet. Stawiają nas twarzą w twarz z naszym przeznaczeniem, przyspieszając w czasie to, co miało się wydarzyć.

Zaćmienia to czas drastycznych zmian i odnowień, co nie zawsze jest przyjemnym doświadczeniem. W starożytności astrologowie zauważyli, że zaćmienia zwykle zbiegają się z klęską żywiołową. Możliwe, że w tym czasie dotkną nas powodzie. 

Znaki zodiaku słońca, księżyca oraz wschodzące w Byku, Lwie, Skorpionie lub Wodniku odczują ów zaćmienie w najsilniejszym stopniu. Bądź czujna. Doświadczysz czegoś przełomowego. Bez względu na to, co się wydarzy, zaufaj zachodzącemu procesowi. Zaćmienia wyznaczają najważniejsze punkty zwrotne. Należy podchodzić do nich ze spokojem. W tym czasie nie warto rozpoczynać nowych rzeczy, tylko o siebie zadbać, przebywać w naturze, zwracać się do wewnątrz i jeszcze raz przemyśleć swoje cele. 

Horoskopy na kwiecień 2022:

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.