Nowa czółówka, nowy juror, nowi uczestnicy. Premierowy odcinek "Project Runway 2" za nami! Relacjonowaliśmy go wczoraj dla Was minuta po minucie. Nie oglądaliście? Mamy dla Was streszczenie:

21:30

Od pierwszych sekund dowiadujemy się czegoś o młodych adeptach projektowania. Na pierwszy ogień idzie "projektantka, kostiumograf, krawcowa", czyli Monika, która uważa, że "trzeba być w życiu wredną". Potem szybka migawka na "człowieka ze Wschodu". 31-letni Anh nie pcha się do pierwszych rzędów i sławy, ale program telewizyjny go skusił. Następny jest Piotr "Bober" ze Śląska. Szalony, pewny siebie 27-latek z rodziny górniczej. Kilka sekund później poznajemy Sylwię. 37-latka zarządza oddziałem banku, ale aktualnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Wszędzie widzi konkurencję. Zupełnie inna jest Agata. Do Warszawy przyjechała z Amsterdamu, gdzie studiowała na prestiżowej uczelni. Pragnie spróbować swoich sił w rodzimym kraju. Czy show jej w tym pomoże?

21:40

Pora na Patryka. Cichy, introwertyczny, niepewny siebie. Skądś to znacie? Nie, to nie jest klip o Maćku Sieradzkim. 22-latek z Gdyni (choć przyjechał z Łodzi...), uwielbia pracować w nocy, bo nikt mu wtedy nie przeszkadza. Tata nie ukrywa, że nie rozumie syna. Jedynie dumna jest z niego babcia. 

21:45

Przenosimy się do Pałacyku Sobańskich, gdzie finałowa 14-tka widzi się po raz pierwszy. Anja Rubik i Tomasz Ossoliński szybko przechodzą do rzeczy. Pierwszy test polega na "zaprojektowaniu kreacji, która uczestników wyrazi". Materiały? Młodzi projektanci muszą skorzystać z tego, co jest w sali. Rozpoczyna się 3-minutowa demolka!

21:50

Początkujący kreatorzy mody mają (aż? tylko?) osiem godzin na stworzenie czegoś niezwykłego. Większość zaczyna od rysunku, Anh od razu przechodzi do szycia i po trzech godzinach ma już skończony projekt! W pięknie urządzonej pracowni pojawiają się modelki. Część twarzy zapewne znacie z programu "Top Model". Co ciekawe, to one wybierają, w czyjej rzeczy wyjdą na wybieg. Niestety żadna z nich nie podchodzi do Patryka... Choć ten nie jest z tego powodu zasmucony, wręcz przeciwnie - chłopak nie lubi mówić o sobie, a co dopiero rozmawiać. Za to Bartosz z Radomia marzył o kimś w stylu Anji Rubik, tylko o pełniejszych kształtach (sic!). "Niestety", wybiera go Martyna, drobniutka brunetka. Po kilku godzinach, dizajnerzy jadą do domu, gdzie odbywa się walka o łóżko. Najgorzej ma Mariusz, współlokator chrapiącego Anha. Jak się później przekonamy, jego dolegliwość obudzi cały dom.

22:00

Kolejny dzień rozpoczyna się nerwowo dla Sylwi. A wszystko przez zaginiony dziurkacz. U Bartka wszystko się źle układa, a zwłaszcza materiał na ciele modelki. 42-letni Mariusz widzi niezadowolenie w oczach Michaliny. Tymczasem Sylwia owija swoją modelkę folią (chce ją odchudzić w pięć minut?) po to, żeby "ufarbować" spray'em materiał. Co ciekawe, mimo wcześniejszych zapowiedzi, że nikt nie szuka tutaj przyjaźni, parę osób pomaga sobie nawzajem.

22:10

Czas na wybieg. Musimy przyznać jedno - podczas prezentacji zapamiętaliśmy głównie wymowne miny jurorów, a zwłaszcza debiutującego w "Project Runway 2", Marcina Tyszki. Słów padło niewiele, a szczególnie tych merytorycznych. Obok znanego fotografa zasiedli: Joanna Przetakiewicz i Jacob Bartnik. A uczestnicy? 19-letni Michał poraża nas swoją pewnością siebie. Jest pewien, że to on wygra tę konkurencję. Do kolejnego odcinka przechodzą: Alicja, Monika, Agata, Sara, Anh, Dominika i Piotr. Reszta walczy o miejsce w programie.

22:20

Nie wszystko podobało się oceniającym. Niektórzy usłyszeli, że mają bałagan w głowie, że zaprojektowali przenośny zestaw do gry w koszykówkę, czy po prostu nie poradzili sobie z tym zadaniem. Były również pierwsze zachwyty, a wszystko za sprawą Patryka i Michała. Ten pierwszy stworzył trudną, geometryczną sukienkę z kamizelką. Drugi dostał komplementy za awangardową formę. Jury jest w kropce. Oba projekty, choć tak różne, zaintrygowały całą czwórkę. Ostatecznie wygrywa Patryk a z "Project Runway 2" odpada Mariusz.

Project Runway 2, odc. 1 >>