Dlaczego w "And Just Like That" nie zobaczymy już Kim Cattrall w roli Samanthy?

Dla fanów, którzy zastanawiają się jak to możliwe, że Samantha nie dołączy do Carrie, Mirandy i Charlotte w "And Just Like That", Michael Patrick King, producent "Seksu w wielkim mieście", ma odpowiedź. W najnowszym wywiadzie dla portalu The Hollywood Reporter, King wyjaśnił sprawę braku Kim Cattrall w obsadzie kontynuacji kultowego serialu.

W "And Just Like That" nigdy nie było czterech postaci - powiedział w wywiadzie producent

Twórca serialu "Seks w wielkim mieście" ujawnił, że najnowsza seria będąca kontynuacją kultowej produkcji, była od początku przeznaczona tylko dla trzech postaci - Carrie Bradshaw granej przez Sarah Jessikę Parker, Mirandy Hobbs (Cynthia Nixon) i Charlotte York (Kristin Davis). Kiedy trwały prace nad trzecim filmem, dziś 65-letnia Kim Cattrall, wcielająca się w rolę Samanthy Jones wyznała, że nie chce już uczestniczyć w produkcji.

Nie mogę. Moje serce już tego nie czuje - wyznała aktorka

Michael Patrick King zrozumiał wówczas, że to bardzo mało prawdopodobne, abym w jakimkolwiek późniejszym projekcie związanym z "Seks w wielkim mieście" pojawiła się Kim Cattrall. W 2018 roku doszło nawet do konfliktu pomiędzy aktorką a Sarah Jessicą Parker, wcielającą się w rolę Carrie Bradshaw. Producent King przyznał, że nigdy nie uważał, że "dziurę" po odejściu Cattrall trzeba kimś "załatać". Jednak wiele osób zastanawiało się co stanie się z Samanthą i przypuszczało, że może zostanie zabita. Jak wyjaśnił producent, będzie ona w dalszym ciągu obecna w świecie serialu, natomiast dyrektor ds. treści HBO Max, Caset Bloys wyjawił, że Samantha w żaden sposób nie zostanie pozbawiona życia. 

Odrodzenie "Seksu w wielkim mieście to w dużej mierze opowieść o kobietach po pięćdziesiątce, które mają do czynienia z rzeczami, z którymi borykają się ludzie po pięćdziesiątce. Tak jak w prawdziwym życiu, ludzie przychodzą i odchodzą z twojego życia. Przyjaźnie kończą i zaczynają się. Myślę więc, że to wszystko bardzo wskazuje na rzeczywiste etapy, rzeczywiste etapy życia - wyznał Bloys w wywiadzie dla TVLine

"And Just Like That" już niedługo!

Oryginalny serial - "Seks w wielkim mieście" był emitowany w latach 1998-2004. Ukazywał historię związków i przyjaźni czterech kobiet po 30-stce i 40-stce. W najnowszej kontynuacji "And Just Like That" powracają Carrie, Miranda i Charlotte bez swojej przyjaciółki Samanthy, która przenosi się do Londynu. 

Chociaż ludzie myślą, że to marka, którą znają, w tej wersji jest czymś nowym. Nie będzie czymś, co znamy; to będzie to, co będzie - mówi King

"And Just Like That" zadebiutuje już 9 grudnia na platformie HBO Max.