Amber Heard i Johnny Depp znów w sądzie

Amber Heard i Johnny Depp już od czterech tygodni toczą spór przed ławą przysięgłych w sądzie hrabstwa Fairfax a także przed oczami całego świata. Wniosek złożył aktor, który nie tylko pragnie odzyskać swoje dobre imię, ale walczy także o milionowe odszkodowanie. Cała sprawa dotyczy artykułu, który aktorka napisała w 2018 roku dla Washington Post, w którym przyznała, że padła ofiarą przemocy domowej. I choć nazwisko Deppa nie zostało wymienione, dla wszystkich było jasne, kogo Heard miała na myśli. Gwiazdor "Piratów z Karaibów" złożył przeciwko Heard pozew o zniesławienie na kwotę 50 milionów dolarów, twierdząc, że pisząc ten artykuł, zaszkodziła jego reputacji i karierze - od ostatniej rozprawy w 2017 roku, aktor nie zagrał w ani jednym filmie.

Depp zaprzecza, jakoby kiedykolwiek fizycznie skrzywdził Heard i twierdzi, że to ona była tą, która znęcała się nad nim w ich związku. Heard natomiast podtrzymuje oskarżenia o agresywnym zachowaniu aktora oraz zarzuca mu nadużywanie alkoholu i narkotyków. Aktorka także złożyła pozew o zniesławienie, w którym domaga się 100 milionów dolarów, twierdząc, że Depp prowadził "kampanię oszczerstw", aby zrujnować jej życie.

„Proces dekady” Amber Heard i Johnny'ego Deppa dobiega końca

Obecnie trwa tygodniowa przerwa w rozprawie. Mowy końcowe zaplanowano na 27 maja. To właśnie po nich ława przysięgłych zadecyduje o losie eks-małżonków. Istnieje jednak możliwość, że ława nie będzie przekonana przez żadną ze stron i zdecyduje, że ani Depp, ani Heard nie powinni otrzymać odszkodowania. Jeśli jednak ława przysięgłych uzna Heard za niewinną, to zostanie jej wypłacone odszkodowanie oraz będzie miała ona prawo do odzyskania kosztów swoich opłat prawnych od Deppa. Kwota ta zostanie ustalona przez sędziego w późniejszym terminie. Jednak, jeśli to właśnie Depp wyjdzie z tej batalii zwycięsko, aktorka nie tylko będzie musiała wypłacić mu odszkodowanie, ale można się także spodziewać, że jej kariera będzie na równi pochyłej. Już teraz nieoficjalnie mówi się o tym, że udział Amber Heard w kolejnej części "Aquamena" wisi na włosku. Wielu aktorów odmawia także współpracy z byłą żoną Deppa. Co więcej, fani gwiazdora od początku rozprawy tworzą petycje o usunięcie Heard z wielu projektów.

Johnny Depp już wygrał?

Niezależnie od wyroku sądu, Johnny Depp już wygrał tę sprawę w oczach opinii publicznej. Kiedy aktor pojawia się w sądzie, każdego dnia czekają na niego skandujące tłumy. Po stronie Heard nie ma nikogo. Aktorka od lat zmaga się z nienawiścią w internecie, choć to po tej sprawie sądowej hejt osiągnął szczyt. Fani Deppa tworzą memy, materiały wideo i TikToki, które pokazują niejasności i kłamstwa aktorki. Hashtag #justiceforjohnnydepp (ang. sprawiedliwość dla Johnny’ego Deppa) ma prawie 7 miliardów wyświetleń na TikToku i regularnie pojawia się na Twitterze.