W 2000. roku Pryianka Chopra nie wiedziała jeszcze o istnieniu Nicka Jonasa. Siedemnastolatka dopiero co opuściła rodzinne Indie, żeby w Londynie powalczyć o tytuł miss. Niedawno wróciła pamięcią do pamiętnego konkursu podczas wizyty w programie The Jennifer Hudson Show. „W lipcu skończyłam 18 lat, byłam kompletnym dzieckiem. Nie miałam pojęcia, co robię ani z czym wiążę się ten świat, nie miałam za sobą dużo praktyki” – objaśniała gwiazda. „Któregoś razu moja teściowa powiedziała: »Pamiętam, jak cię obserwowałam, kiedy wygrywałaś«. Odparłam: »To niemożliwe!«”.

Priyanka Chopra na wyborach Miss World w 2000 roku; Michael Crabtree - PA Images/PA Images via Getty Images

Denise Miller-Jonas przywołała więcej szczegółów uroczystej ceremonii, dodając, że przed telewizorem usiadł także ośmioletni Nick. „To było takie dziwne [...] Wierzę, że ludziom przeznaczone jest być ze sobą przez czas, jaki jest im dany, jakkolwiek długi by on nie był. Myślę, że zderzamy się ze sobą, ponieważ mamy tworzyć – w tym krótkim życiu – wspomnienia, które zabierzemy ze sobą w dalszą drogę. Nick i ja mieliśmy te niezwykłe, zaczarowane chwile”. Dziś przyglądamy się najciekawszym wspólnym momentom, którymi szczęśliwa para postanowiła podzielić się z fanami.

Jak poznali się Priyanka Chopra i Nick Jonas?

W 2016 roku Pryianka Chopra nadal była bollywoodzką megagwiazdą starającą się zaistnieć w zachodnim kinie. „Kiedy przyjechałam do Stanów Zjednoczonych, ludziom z trudem przychodziło traktowanie mnie poważnie. Ciężko było przekonać ich, że można obsadzać mnie w głównych rolach. Nie zabrałam ze sobą rozpoznawalności, na jaką zapracowałam sobie w Indiach. Na każde przesłuchanie wchodziłam jako debiutantka” – relacjonowała w rozmowie z NDTV. Z kolei Nick Jonas po rozpadzie Jonas Brothers kontynuował solową karierę z albumem „Last Year Was Complicated” i równocześnie szykował się do występu w blockbusterze „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Nic nie wskazywało na to, że zaraz stworzą niespodziewanie zgraną parę. Aż 8 września aktorka natknęła się w DM-ach na Twitterze na wiadomość wysłaną z konta Nicka Jonasa. „Słyszałem od kilku wspólnych znajomych, że powinniśmy się spotkać” – zagadał gwiazdor. Aktorka przyznała, że była wówczas uwikłana w toksyczną relację. Jej przyjaciele postanowili znaleźć jej odpowiedniejszego partnera.

Zakochani opowiedzieli o pierwszej wymianie zdań na łamach amerykańskiego Vogue. Nick Jonas wyjawił, że nie musiał długo czekać na reakcję i szybko wszedł w posiadanie numeru telefonu ukochanej. „Odpowiedziała następnego dnia: »Mój zespół może to przeczytać. Dlaczego po prostu nie wyślesz mi SMS-a?«” – powiedział. Następnie długo flirtowali, wymieniając przyjazne wiadomości. Do pierwszego spotkania doszło na oscarowym przyjęciu Vanity Fair w 2017 roku. Na widok aktorki urzeczony piosenkarz miał upaść na jedno kolano i wykrzyczeć: „A więc jesteś prawdziwa! Gdzie byłaś przez całe moje życie?”. Mimo napiętego harmonogramu gwiazda wybłagała u menadżerki pięć minut na drinka z internetowym wielbicielem.  Kolejna okazja nadarzyła się kilka miesięcy później przed galą Met. Nick i Pryianka spotkali się najpierw w lobby hotelu Carlyle, a później w apartamencie Priyanki. „Spędziliśmy razem kilka godzin. Zanim wyszedł, poklepał mnie po plecach” – narzekała Chopra. „Nie było pocałunku. Do niczego nie doszło” – potwierdził Jonas. „Twoja mama była w domu. Myślałem, że w ten sposób okażę jej szacunek”. „Okazałeś go zbyt dużo” – przekomarzali się rozmówcy, dodając, że tamtego wieczora ubrana w koszulę nocną Madhu Chopra oglądała na kanapie „Prawo i porządek”.

Priyanka Chopra i Nick Jonas – debiut na czerwonym dywanie

Priyanka Chopra i Nick Jonas na gali Met, 1 maja 2017 roku; Kevin Mazur/WireImage

Gdy zdjęcia z nowojorskiego muzeum obiegły świat, Priyanka Chopra i Nick Jonas zapewniali, że łączy ich jedynie serdeczna przyjaźń. „Oboje mieliśmy na sobie Ralpha Laurena i postanowiliśmy wybrać się tam razem, bo wydawało się to zabawne” – tłumaczyła aktorka u Jimmy'ego Kimmela. Zachowanie gwiazd przeczyło jednak usilnym tłumaczeniom. Niedługo po gali domniemani przyjaciele widziani byli na kolacji w Los Angeles. „Byli dla siebie bardzo czuli i sprawiali wrażenie, jakby nie obchodziły ich spojrzenia innych gości” – podał tabloid People.

W 2018 roku dali się przyłapać na koncertowej wersji filmu „Piękna i bestia” oraz na meczu drużyny L.A. Dodgers. Z czasem zaczęli swobodnie obsypywać się komplementami w internecie. Nick rozpływał się w komentarzach nad uśmiechem partnerki, na co fani reagowali z niekrytym entuzjazmem. W efekcie już w czerwcu piosenkarz udał się do Indii, aby poznać rodzinę ukochanej. Osoby z otoczenia pary zaczęły donosić, że „sytuacja robi się poważna”.

Jak po latach wspominają czas pierwszych randek? Priyanka nie do końca wierzyła, że dekadę młodszy Nick jest dla niej odpowiednim towarzyszem. „Nie chciałam się angażować. Miałam 35 lat, a on 25. Oceniłam książkę po okładce. Chciałam się ustatkować, czasy beztroskiej zabawy zostawiłam za sobą. Byłam gotowa na poważny związek i nie zorientowałam się, że mój mąż jest w rzeczywistości starą duszą zamieszkującą ciało 25-letniego chłopaka” – przyznała.

Priyanka Chopra i Nick Jonas – zaręczyny i niekończące się wesele

W lipcu 2019 roku Chopra i Jonas zostali narzeczeństwem. Do oświadczyn doszło w trakcie romantycznych wakacji na Krecie. Muzyk wręczył wybrance pierścionek o północy w dniu jej urodzin. Wyjątkową biżuterię wybrał w butiku Tiffany & Co. w Londynie. „Powiedziałem: »Czy uczynisz mnie najszczęśliwszym mężczyzną na świecie i poślubisz mnie?«” – wspominał. Zaskoczona aktorka nie była w stanie udzielić odpowiedzi. „To nie żart. Zajęło jej to 45 sekund. To było czterdzieści pięć sekund ciszy, aż powiedziałem: »Włożę teraz ten pierścionek na twój palec, jeśli nie masz nic przeciwko temu«”. Zaręczyny zostały przypieczętowane miesiąc później podczas tradycyjnej ceremonii Roka w Indiach. 

Przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą. Przyszła panna młoda wyprawiła w Nowym Jorku wieczór panieński w stylu „Śniadania u Tiffany'ego”. Na przełomie listopada i grudnia 2018 roku odbyło się huczne trzydniowe wesele. Wystawne wydarzenie zorganizowano w mieście Jodhpur.

Para powiedziała sobie „tak” podczas ceremonii w dwóch obrządkach. Chrześcijański ślub poprowadził ojciec pana młodego – pastor w kościele zielonoświątkowców. Następnie zakochani zamienili klasyczne kreacje projektu Ralpha Laurena na tradycyjne indyjskie stroje i znów przysięgli sobie miłość, tym razem oddając hołd hinduskim wierzeniom rodziny Priyanki. Wesele przepełnione było nie tylko modlitwami, ale także wspólnym tańcem, muzyką i jedzeniem.

Pierwsze dziecko Priyanki Chopry i Nicka Jonasa

Na początku 2022 roku Nick Jonas i Priyanka Chopra przekazali informację o powiększeniu rodziny. Mała Malti Marie przyszła na świat 15 stycznia w szpitalu w San Diego. Dziewczynkę urodziła surogatka. Powitanie pierwszego dziecka było dla rodziców słodko-gorzkim przeżyciem. Córeczka gwiazdorskiej pary spędziła ponad 100 dni na oddziale intensywnej terapii noworodków. O dramatycznych chwilach opowiedzieli przy okazji zeszłorocznego Dnia Matki.

„W ten Dzień Matki nie możemy powstrzymać się od refleksji nad minionymi miesiącami i emocjonalną kolejką górską, na której byliśmy i której doświadcza tak wiele innych osób. Po ponad 100 dniach na OIOM-ie nasza mała dziewczynka wreszcie jest w domu. Podróż każdej rodziny jest wyjątkowa i wymaga pewnego poziomu wiary” – napisali Priyanka i Nick we wspólnym pościd na Instagramie. „Chociaż ostatnie miesiące były trudne, to z perspektywy czasu stało się jasne, jak cenne i doskonałe były wszystkie chwile. Cieszymy się, że nasza mała dziewczynka jest wreszcie w domu i chcemy podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i specjalistom ze szpitala dziecięcego w Los Angeles, którzy byli oddani sprawie na każdym etapie. Nasz następny rozdział zaczyna się teraz, a nasze dziecko jest prawdziwą twardzielką. M, mama i tata Cię kochają”.

Pryianka Chopra otworzyła się na temat macierzyństwa w brytyjskim Vogue. „Była taka mała, mniejsza od mojej dłoni [...] Spędzaliśmy z nią każdy dzień, leżała na mojej piersi, na piersi mojego męża. Nie wiedzieliśmy, czy jej się uda. Uodporniłam się na to, co ludzie o mnie mówią. Jednak gdy rozmowy dotyczą mojej córki, jest to bardzo bolesne” – opowiadała. „Powtarzam sobie, że muszę trzymać ją z dala od tego wszystkiego. Pamiętam, co czułam, gdy tuliłam jej drobne rączki, a oni [personel medyczny – przyp. red.] próbowali znaleźć jej żyły. Więc nie, ona nie będzie obiektem plotek. Bardzo chroniłam ten rozdział mojego życia. Bo nie chodziło tylko o moje życie, ale także o moją córkę”.

Priyanka Chopra i Malti Marie na ceremonii odsłonięcia gwiazdy w Alei Sław, 30 stycznia 2023 roku; Amy Sussman/Getty Images

Para konsekwentnie chroniła prywatność Malti Marie i nie udostępniała jej wizerunku. „Większość ludzi uważa, że wygląda jak Nick, ale ja im nie wierzę” – zarzekała się Priyanka. W styczniu 2023 roku fani mogli przekonać się, że córeczka pary jest doskonałym połączeniem cech obojga rodziców. Przełom nastąpił, gdy Nick Jonas wraz z braćmi odsłaniali swoją gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Chopra i Jonas nie zabrali jej co prawda na czerwony dywan, ale roczna dziewczynka z zainteresowaniem przyglądała się pozującym do zdjęć muzykom z widowni. Od tego czasu Malti Marie – ku uciesze obserwatorów – częściej gości w mediach społecznościowych dumnych mamy i taty. Jeden z ostatnich przykładów? Urocze zdjęcie towarzyszące Dniu Ojca: