Na tę informację czeka wiele osób! Primark w Polsce - o tym mówi się od miesięcy, a dokładnie od lipca ubiegłego roku. Znamy już lokalizację pierwszego sklepu tej sieci w naszym kraju, ale co z datą otwarcia? Ta informacja cały czas owiana jest tajemnicą, ale doszły do nas pierwsze "przecieki". Czy Primark odniesie sukces w Polsce? Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu sklepów sieci New Look w naszym kraju.

Primark w Polsce: ujawniono datę otwarcia pierwszego sklepu w Warszawie >>

Primark w Polsce: data otwarcia

Pierwszy sklep Primark w Polsce otworzy się w nowej galerii handlowej o nazwie Galeria Młociny (Echo Investment). Jego powierzchnia będzie oscylować w granicach 7 tys. m2, zaś całe centrum handlowe będzie miało 81 tys. m2. Oprócz marki Primark, w nowej galerii znajdziemy jeszcze 219 sklepów, prawie 50 punktów gastronomicznych (restauracje i kawiarnie), kino, park rozrywki z trampolinami, klub fitness, a także centrum medyczne. Do tej pory ujawniono jedynie, że otwarcie nastąpi wiosną tego roku, nieoficjalnie mówiło się o maju. Od kilkunastu minut sieć obiegła informacja, że premiera sklepu Primark nastąpi dopiero po wakacjach. Niestety inwestor Galerii Młociny nie potwierdza tych plotek.

Primark w Polsce: informacje o wejściu sieci do naszego kraju

Początkowo mówiono o czterech sklepach sygnowanych przez brytyjski Primark, co więcej, właściciel marki miał od dwóch lat prowadzić negocjacje dotyczące kilku lokalizacji w dwóch miastach, a dokładnie w Warszawie i Krakowie. Kilka miesięcy później polskie media zajmujące się tematyką biznesową potwierdziły ekspansję sieci Primark w naszym kraju. Potem Puls Biznesu ujawnił, że konsorcjum Associated British Foods zdecydowało się na razie na jeden butik w stolicy. 

Primark powstał w 1969 roku w Dublinie. Sieć należąca do Associated British Foods liczy sobie ok. 350 sklepów w 11 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (na pewno znacie słynny butik na Oxford Street), Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Włoszech oraz USA.