"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" już jest hitem, choć oficjalnie do kin trafi 15 grudnia (w Polsce o dzień wcześniej!). W ciągu kilku dni odbyły się dwie oficjalne premiery ostatniej części "Star Wars": w Los Angeles oraz wczorajsza w Londynie. Czy dobro zwycięży nad złem? Jak potoczy się historia Rey, która doskonali swe moce pod czujnym okiem Luke'a Skywalkera i stojącego po ciemnej stronie mocy Kylo Rena? Tego dowiemy się już niebawem oglądając "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi".  

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi": premiera w Londynie 

Po londyńskiej premierze "Gwiezdnych wojen" w Royal Albert Hall najwięcej mówiło się o dwóch rzeczach. O kreacji 25-letniej Daisy Ridley oraz o zdjęciu przedstawiającym spotkanie księcia Williama i księcia Harry'ego (obaj zagrali w filmie epizod) z BB-8. Fotografia już jest internetowym viralem. Za to czarna suknia na jedno ramię pochodzi z kolekcji Calvin Klein na sezon wiosna-lato 2018. Na czerwonym dywanie pozowali również: Mark Hamill, Benicio Del Toro, Domhnall Gleeson, Laura Dern, Oscar Isaac, Adam Driver, Gwendoline Christie oraz John Boyega.

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi: fabuła i prace nad filmem

Co wytwórnie Walt Disney Pictures i Lucasfilm przygotowały dla fanów "Star Wars"? W informacji prasowej możemy przeczytać: "W najnowszej produkcji Lucasfilm "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" bohaterowie "Przebudzenia Mocy" wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy."

Plan zdjęciowy trwał od września 2015 roku do lipca zeszłego roku. Niestety premiery filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" nie doczekała Carrie Fisher, czyli księżniczka Leia, która zmarła 27 grudnia 2016 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Rian Johnson ("Looper - Pętla czasu", "Breaking Bad"). Stanowiska producentów wykonawczych objęli: J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin.

Premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" w Londynie [ZDJĘCIA] >>