Marzycie o tym, żeby zwiedzić kawałek świata starą koleją? Teraz możecie to zrealizować w najbardziej stylowym wydaniu. Firma "Napa Valley Wine Tours" zrobiła z picia w transporcie publicznym elegancką atrakcję turystyczną. Polega ona na przejażdżce ekskluzywnym, starym pociągiem po torach wybudowanych w 1864 roku. Trasa przebiega przez północną Kalifornię i wiedzie wzdłóż najsłynniejszych winiarni w regionie. W środku panuje atmosfera z początku XX wieku. Pasażerowie są częstowani szampanem, lokalnymi winami oraz daniami z wyższej półki. 

W kalifornijskim biurze turystycznym można wybrać kilka różnych, winnych wycieczek. To może być wyprawa pociągiem w stylu Sherlocka Holmesa lub podróż połączona z winnymi warsztatami, prowadzonymi przez lokalnych twórców tego trunku. Jak zapewne wiecie, jedzenie w samolotach nie należy do najlepszych. Dlatego na pokładzie "Wine Train" kulinarni mistrzowie zaskakują swoich gości tym, co można przyrządzić w niewielkiej kuchni. W menu poza winem znajdziecie m.in. cytrynowe ravioli z serem ricotta, gazpacho z pomidorów czekoladowych czy kukurydzianą polentę z palonym masłem. Wszystkie dania doskonale komponują się ze smakiem alkoholu z winogron. 

Wycieczka winnym pociągiem trwa od 3 do 6 godzin. Jej cena zaczyna się od 146$ za osobę i zależy od wybranego wariantu wycieczki. Najdroższa podróż tą wyjątkową koleją obejmuje zatrzymywanie się w lokalnych winiarniach i testowanie wina w winnicach. Winne pociągi kursują każdego dnia. Ich rozkład znajdziecie na stronie winetrain.com.

Powstał winny pociąg, który zabiera w podróż po winiarniach - ZDJĘCIA >>