O czym jest francuski hit „Dix pour cent”?

Głównymi bohaterami francuskiego serialu są agenci gwiazd i to właśnie o ich pracy opowiada ta produkcja. We francuskim oryginale wystąpiły takie gwiazdy, jak m.in. Juliette Binoche, Monica Bellucci, Isabelle Adjani, czy Sigourney Weaver. Co ważne, wspomniane aktorki zagrały tam... siebie! Jedną z głównych ról zagrała Camille Cottin, znana polskim widzom m.in. z "Domu Gucci", "Obsesji Eve" czy "Stillwater". 

„Mój agent” - wszystko, co wiemy o serialu w polskiej wersji

W polskiej adaptacji pt. "Mój agent" zobaczymy plejadę gwiazd m.in. Magdalenę Cielecką, Danutę Stenkę czy Grażynę Szapołowską, które w serialu zagrają same siebie. W każdym odcinku w roli wiodącej pojawi się gościnnie inna polska gwiazda. Fabuła, tak samo jak oryginał, będzie skupiać się na codziennych zmaganiach pracowników agencji aktorskiej, którzy pod swoją opieką mają największe gwiazdy filmu, teatru i telewizji. Wśród nich znajdują się: Marek (w tej roli Marek Gierszał), Aga (Aleksandra Pisula), Gabriel (Maciej Maciejewski) i Mira (Ewa Szykulska). Wspierają ich asystenci - Ewa (Anna Cieślak), Julian (Dawid Ściupidro) oraz Zosia (Sylwia Achu). Problemy zaczynają się, gdy umiera właściciel agencji - Gustaw (Krzysztof Jasiński). Od tego momentu agenci będą musieli wymyślić sposób na uratowanie firmy. Dzięki serialowi, widzowie będą mieli szansę zobaczyć na czym polega zawód agenta i jak funkcjonują agencję aktorskie.

Nowy serial zostanie wyprodukowany przez Player Original. Grupa TVN od razu realizuje dwa sezony produkcji. Aktualnie trwają zdjęcia do pierwszego sezonu, który będzie liczyć sześć odcinków i który ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Za reżyserie odpowiada Julia Kolberger i Olga Chajdas, natomiast autorami zdjęć są Jakub Giza i Anna Rzepka. Francuską wersję obejrzycie na Netflix. 

_______________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.