Birth Becomes Her to strona internetowa poświęcona fotografii porodowej. Serwis zrzesza setki fotografów o tej specjalizacji oraz ich artystyczny dorobek. Na stronie można oglądać fenomenalne ujęcia z porodów na całym świecie. Znajdziecie tu też fotografie dokumentujące macierzyństwo. W 2017 roku serwis wyprodukował wideo na Dzień Matki, na którym widać było moment porodu i emocjonalną reakcję matek. Filmik szybko stał się viralem i miał ok. 100 milionów odsłon. Ujęcia były jednak tak realistyczne, że Facebook zdecydował się usunąć film argumentując, że widać na nim szczegóły anatomiczne. Decyzja platformy społecznościowej spotkała się z ostrą krytyką internautek, które oskarżały Facebooka o "cenzurowanie macierzyństwa".

Wierzymy, że branża fotografii urodzenia będzie nadal rosła, ponieważ coraz więcej rodzin uświadamia sobie, że nie ma nic bardziej wartościowego niż zachowanie wspomnień z najlepszych dni w twoim życiu. - mówią założycieli Birth Becomes Her.

Rozgłos sprawił, że fotografia porodowa zyskała nowe życie, a platforma Birth Becomes Her zorganizowała wyjątkowy konkurs fotograficzny o tej tematyce. Oceniane są zdjęcia z całego świata przedstawiające porody w domach, szpitalach i ośrodkach porodowych. Najlepsze fotografie wybiera międzynarodowy panel sędziowski. Zobaczcie zwycięzców tegorocznego Birth Becomes Her Image Contest w różnych kategoriach.