Monki wprowadza do swojej oferty wegańskie buty i dodatki

Już teraz Monki nie wytwarza absolutnie żadnych produktów ze skóry, pierza czy puchu, z kolei jeśli chodzi o niewielkiej liczby istniejące starsze produkty - to jak podkreśla marka: obowiązują rygorystyczne zasady dotyczące dobrostanu zwierząt określone w Zobowiązaniu do zrównoważonego rozwoju firmy Monki. "Zawiera ono listę zabronionych materiałów, których nie wykorzystuje się w żadnych produktach odzieżowych Monki, wnętrzach sklepów, opakowaniach ani w innych towarach niekomercyjnych. Należą do nich produkty z lasów deszczowych, prawdziwe futra, wełna z angory, kaszmir i moher" czytamy w informacji prasowej. Nie mówiąc już o tym, że marka oczywiście nie testuje żadnych produktów na zwierzętach. 

Teraz, by jeszcze bardziej wyrazić troskę o ich dobro, marka zadbała o to, by otrzymać certyfikat aprobaty PETA na nową gamę wegańskich akcesoriów ze sztucznej skóry, w tym na modne, małe torebki, etui na karty oraz eleganckie buty - i udało jej się to. 

Tę wyjątkową kolekcję, która inauguruje kolejne zmiany z Monki, możecie już znaleźć w sklepach stacjonarnych, a także w sklepie internetowym marki. Znalazły się w niej między innymi mokasyny z fakturę krokodyla na grubej podeszwie i ciężkie workery, kilka torebek (w tym baguette bag i model w kształcie trapezu) oraz elegancki czarny case.

Oto ukochana marka skandynawskich minimalistek: Totême. Założyła ją jedna z pierwszych szwedzkich blogerek>>

Przypomnijmy, że Monki to szwedzka marka należąca do grupy H&M (tuż obok takich brandów, jak &Other Stories, Weekday i COS), która łączy skandynawską estetykę z azjatyckim streetwearem. Ubrania z jej metką można kupić w ponad 120 concept store'ach na 16 rynkach, w tym w Polsce. Początki Monki sięgają 2006 roku, kiedy powstał pierwszy butik w Göteborgu, a od kilku miesięcy jej sklepy można znaleźć także i w Polsce w dwóch miastach: Katowicach i Krakowie. 

Nowa kolekcja Zara SRPLS. Zobacz rewolucyjne projekty spodni, butów, koszul, kurtek i akcesoriów hiszpańskiej sieciówki>>