Jeśli podoba ci się eletryzujący makijaż Barbary Palvin w odcieniu soczystych pomarańczy, tego lata powinnaś zaprzyjażnić się z tym kolorem.

W tym sezonie pomarańcze znów wracają. Proponujemy wykorzystać je w makijażu oczu, aktualizując tradycyjny smokey eyes. Idealny efekt osiągniesz używając intensywnego cienia w kolorze mandarynki. Najlepiej nakładaj go na mokro. Doskonałym dodatkiem będzie: odrobina brokatu na dolnej powiece, czarna maskara oraz usta pomalowane neutralnym błyszczykiem. Jeśli nie wiesz do jakiej stylizacji pasuje taki makijaż, postaw - podobnie jak Barbara Palvin na czerń.

Kolorowe kreski>>

Kolorowe kreski

Jednym z najmodniejszych w tym sezonie sposobów na pomarańcz, będzie także kolorowa kreska. Projektanci stawiają na uderzające kolorami tęczy - neonowe eyelinery! Najprostszym, ale jednocześnie najlepszym rozwiązaniem jest narysowanie kreski w stylu kociego oka, takiej jak z pokazu Kenzo.

Trendy wiosna/lato 2013, Magdalena Jasek na pokazie Kenzo, fot. Imaxtree

Neonowy pomarańcz na paznokciach>>

Neonowy pomarańcz na paznokciach

Monika Chiang, trendy wiosna/ lato 2013, fot. ImaxTree

Odważne kolory lakierów do paznokci to must have tego sezonu, a pomarańcz ożywi każdą stylizację i doskonale uzupełni wyrazisty makijaż. Paznokcie w tym kolorze doskonale pasują do ubrań w kolorach fuksji, kobaltu lub morskiej zieleni.

Focus na usta>>

Focus na usta

Trendy urodowe wiosna/lato 2013 Sally LaPointe, New York Fashion Week (fot. Imaxtree)


Kryjąca, pomarańczowa pomadka sprawi, że usta staną się głównym elementem makijażu. Pamiętaj jednak, że jeśli się nia nią decydujesz - pomaluj oczy bardzo delikatnie. Usta w kolorze pomarańczy nie zniosą konkurencji, zwłaszcza innych intenstywnych odcieni.

Czytaj też:

Idealny pedicure - 10 modnych lakierów>>

Makijaże ślubne: trendy wiosna/lato 2013>>