Undress Code

Undress Code większość z was kojarzy pewnie z bielizną, kostiumami kąpielowymi albo superzmysłowymi body. I słusznie. Niewiele osób wie jednak, że w 2021 roku do oferty marki dołączyła kategoria „loungewear”, a w niej obszerne koszule, plażowe sety z topem à la Jacquemus i minimalistyczne letnie sukienki. Na motyw przewodni składają się tu nieśmiertelny mix czerni i bieli, bardzo kobiece rozwiązania konstrukcyjne i modne detale w stylu retro. To modele, które powstały w ramach wsparcia idei o uniwersalnych klasykach wchodzących w skład całorocznej garderoby kapsułowej. Sprawdzą się we wszystkich możliwych okolicznościach: od tańca w blasku księżyca na plaży, przez wizytę w biurze, aż po lunch z przyjaciółmi na mieście. 

7 marek z bielizną, które polecają sobie dziewczyny z branży. Te adresy warto znać>>

Marisol 

Marsiol zadebiutowało na polskim rynku podczas pandemii. Jak opowiadała nam wtedy Klaudia Czerniakowska, założycielka marki, powstało z potrzeby tworzenia pięknych rzeczy w duchu zrównoważonej mody. Projekty Klaudii poznacie po oversize'owych krojach przełamanych mocno dziewczęcymi akcentami w postaci dekoltów na plecach, ażurowych wstawek i rzeźbiarskich marszczeń podkreślających talię. Wśród tkanin dominują tu lekkie muśliny: jeden z najbardziej praktycznych materiałów na upały. Świetnie przepuszczają powietrze, nie gniotą się, a wraz z upływem czasu zamiast brzydko się wycierać, nabierają miękkości.

Shopping Center 9

Projekty z metką Shopping Center 9 krojone są na miarę nowego wakacyjnego trendu, który opanował media społecznościowe i ulice światowych stolic mody. Boho minimal, bo o nim mowa, to styl, który godzi klimat Coachelli ze skandynawską prostotą. W rolach głównych konstrukcyjne kontrasty, asymetria, surowe falbany i kimonowe rękawy lub ninetiesowe ramiączka spaghetti. Ostrzegamy: to jedna z tych marek, których strony internetowej nie opuścicie z pustym koszykiem. Za żadnym razem... 

Elementy 

Pomysł Marty i Bartka na stworzenie lokalnej i ekologicznej marki, z biegiem lat przerodził się w to, czym Elementy są dzisiaj: polskim biznesem modowym duchem z wizją wykraczającą znacznie dalej. Znak rozpoznawczy? Pełna transparentność. Przy każdej rzeczy oprócz ceny, którą należy za nią zapłacić, znajdziecie także szczegółowo rozpisane kwoty cząstkowe będące składowymi wartości całkowitej. Dowiecie się ile kosztują materiały, praca i podatki oraz ile wynosi marża. Dodatkowo minimum 1% ceny każdego produktu marka przeznacza na rzecz działań prospołecznych. Ale Elementy to nie tylko kompletna transparentność. To także wymykający się sezonowości autorski design. Kupicie tu wysokogatunkowe sukienki (i znacznie więcej) na każdą okazję i wiele lat. 

To nowa it-dress sezonu SS 21? Znana polska marka wypuściła do sprzedaży sukienkę, o której natychmiast zrobiło się głośno na redakcyjnych korytarzach>>

Marsala 

Kiedy sukienka Tulsa przypadkowo pojawiła się w naszym instagramowym feedzie, wiedziałyśmy natychmiast, że Marsala, to jedna z tych marek, którą warto dodać do obserwowanych. Sprzedawane tam marynarki, szorty, spódnice, komplety i sukienki świetnie odzwierciedlają aktualne trendy, ale nie zestarzeją się wraz z nadejściem końca sezonu. I chociaż podobne projekty goszczą teraz u wielu innych producentów, te z Marsali sprawią, że zatrzymacie się przy nich na dłużej, zapominając o wszystkich alternatywach. Po prostu mają w sobie „to coś”. 

Gueve 

Jeśli (tak jak my) podkochujecie się w charakterystycznych projektach francuskiej marki Jeanne Damas Rouje i regularnie zaglądacie do nowości Réalisation Par, z pewnością stracicie głowę także dla Gueve. To najbardziej paryska ze wszystkich polskich marek. Dostępne w ich ofercie sukienki są ultrakobiece, bardzo urocze i oryginalne. W przeciwieństwie do wszystkich poprzednich pozycji tego redakcyjnego zestawienie, u Gueve królują printy. Romantyczne, urocze, często zahaczające o estetykę minionych dekad. Nasz numer jeden? Kwiecista The Blue One w kolorze bezchmurnego nieba. 

Moon Denim 

Redakcyjną selekcję polskich marek, które warto mieć na oku, zamykamy naszym najnowszym odkryciem. Brand ten z pewnością kojarzą już wszystkie obserwatorki Julii Wieniawy. Jeśli jednak nazwę Moon Denim słyszycie po raz pierwszy, mamy jedną radę: najwyższy czas nadrobić zaległości! Znajdziecie tam sukienki wyraźnie nawiązujące do wybiegowych trendów ze najważniejszych światowych Fashion Weeków. No i te detale... W wykończonym materiałowymi warkoczami modelu Silvi mogłybyśmy przetańczyć każdą imprezę tego lata. 

Modne sukienki, w których chcemy przywitać wiosnę. Te modele mają szansę stać się hitem nowego sezonu [trendy wiosna-lato 2021]>>