Polska marka w filmie Tarantino. Torebki wystąpiły w "Bękarty wojny"

Pamiętacie film "Bękarty wojny"? Czarna komedia Quentina Tarantino z 2009 roku, w której wystąpili między innymi Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Diane Kruger czy Mike Myers, stała się kinowym hitem i zdobyła wiele najważniejszych nagród (m.in. Oscara, Złote Globy, Bafta, Cannes, Saturny). Do dziś wojenna historia oglądana jest na całym świecie, dialogi i wypowiedzi bohaterów pokroju porucznika Aldo Raine'a są powtarzane w towarzyskich kuluarach, a kostiumy nieustannie zachwycają. 

O tych ostatnich ma szansę być znów głośno, bo okazało się właśnie, że maczała w nich palce polska marka modowa, o czym świat właśnie się dowiedział.

Teraz, po ponad 10 latach od premiery filmu wyszło na jaw, że oscarowej produkcji pojawiły się torebki z polską metką, które specjalnie dla słynnego reżysera zaprojektowała marka Daag. To rodzinna firma z Lublina, w której pracują doświadczeni kaletnicy i która od niemal 30 lat produkuje ręcznie szyte skórzane torebki i galanterię skórzaną. 

Te torebki, buty i dodatki królują na ulicach Londynu. To najmodniejsze modele wylansowane przez it girls [street style LFW jesień-zima 2022/2023]>>

Jak do tego doszło do tej niesamowitej współpracy z produkcją "Bękarty wojny"? Podczas targów w Berlinie jesienią 2008 roku współpracownicy Quentina Tarantino zauważyli produkty wspomnianej marki, specjalizującej się w galanterii. Zachwycili się oni precyzyjnym wykonaniem, dbałością o detale i stylem, więc postanowili zwrócić się do Daag z prośba o wykonanie spersonalizowanego projektu torby skórzanej, która nawiązywałaby do stylu vintage. Niedługo po targach właściciel marki otrzymał telefon od partnera biznesowego z Niemiec, który powiedział: "Współpracownicy Quentina Tarantino widzieli Wasze produkty na targach w Berlinie - chcą żebyście wykonali personalizowane torby skórzane vintage do najnowszej produkcji "Bękarty wojny'"

Polska marka zabrała się więc za pracę nad prototypami, a następnie stylizowaną torebką, która trafiła szybko do ekipy filmowej. "Od czasu dostarczenia słuch o torbie zaginął… aż do momentu premiery kinowej najnowszego filmu Q. Tarantino" opowiadają twórcy Daag. Torebka z polską metką stała się elementem stylizacji Pułkownika Hansa Landa, granego przez genialnego Christopha Waltza. To prostokątna teczka z zapięciem w złotym kolorze i prostą rączką. 

Modne torebki na wiosnę i lato 2022. 6 najważniejszych trendów, które zrobią furorę w nowym sezonie>>

Zdjęcia torebki Daag, która trafiła do filmu "Bękarty wojny" Quentina Tarantino możecie obejrzeć w naszej galerii.