Jak co sezon agencje modelek wydają tzw. show packages czyli zdjęciowe wizytówki swoich modelek biorączych udział w castingach podczas tygodni mody. Graficzne karty (tzw. kompozytki) z podstawowymi informacjami o każdej z dziewczyn są wizerunkowym katalogiem spełniającym nie tylko funkcję biznesową i użytkową, ale także artystyczną. W tym roku najpiękniejsze karty pochodzą z agencji IMG, Marilyn, Next i MSA, które nie boją się otwierać katalogu na abstrakcyjną estetykę.  

Spośród wszystkich kompozytek wybraliśmy kilkadziesiąt tych, które należą do Polek. Wśród nich są nazwiska z samego szczytu, ale także te, które słyszymy pierwszy raz. Które debiutantki będziemy mieć szansę zobaczyć na wybiegach? Monco kibicujemy Sylwii Płochockiej, Ani Orman, Agacie Woźniak, Annie Cholewie, Adrianie Zajdler, Oli Munik, Kasi Król i Ani Kędzior. Mamy nadzieję, że pójdą w ślady Magdaleny Jasek, Moniki JAC Jagaciak, Ewy Władymiruk, Zuzy Bijoch i Małgosi Beli.

Zobaczcie kompozytki Polek stających do castingów New York Fashion Week (w podpisach zdjęć sprawdzicie, które agencje reprezentują modelki w Nowym Jorku) >>

Pokazy #NYFW obejrzysz na żywo w ELLE.pl!!!