Piotr Stelmach dołącza do "niechlubnej" wyliczanki radiowców, którzy w ostatnich dniach opuścili Program Trzeci Polskiego Radia. Odejście zapowiedział też Piotr Kaczkowski, który był związany z polskim radiem 57 lat. Piotr Stelmach opublikował na Facebooku obszerny wpis i skomentował ostatnie wydarzenia wokół unieważnionego głosowania na 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki:

Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są.

Teraz przede mną przyspieszony kurs załatwiania licznych spraw formalnych związanych z zakończeniem pracy. Będzie to doświadczenie przedziwne, bo nie przypominam sobie, żebym w ciągu tych dwudziestu trzech lat był w pracy kiedykolwiek.

To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam. Jednak nigdy nie zabraknie mi sił na słowa podziękowania. Zatem czynię to raz jeszcze.

Za Bliskich, których dzięki temu miejscu poznałem. Za muzykę i Artystów, którzy Ją tworzą. Za najlepszych na świecie Słuchaczy. Za cudownych Ludzi, z którymi uczyłem się radia. Za pasję, której nikt i nic we mnie nie zabije. I za emocje, które nigdy się nie skończą. Dziękuję.

Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.
 

Piotr Stelmach związany był z Trójką od 23 lat. Najbardziej znaną audycją dziennikarza była "Offensywa", tworzona we współpracy ze zwolnioną zimą z Trójki Anną Gacek. Stelmach prowadził też takie audycje, jak: "Pół Perfekcyjnej Płyty", "3maj z nami", "Pastelowy świat rocka", "Zagadkowa niedziela", "Świat na topie", "Muzyczna poczta UKF", "Witamy w klubie". Relacjonował też serię koncertów Męskie Granie.

Przyczyną ostatnich odejść z radia była piątkowa Lista Przebojów Trójki. Na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" będąca komentarzem do wjazdu Jarosława Kaczyńskiego limuzyną na zamknięty z powodu pandemii cmentarz na Powązkach. Strona wynikami listy przestała być jednak dostępna, zniknęły też informacje zapowiadające notowanie. Według informacji Agnieszki Kublik Bartosz Gil, odpowiedzialny za liczenie głosów był zmuszany do podpisania oświadczenia, że głosy źle policzono. Odmówił i został zawieszony. Głosowanie słuchaczy zostało anulowane, a Marek Niedźwiecki został oskarżony o manipulowanie wynikami. Dziennikarz zwolnił się w niedzielę. Wkrótce dołączyli do niego inni radiowcy: Agnieszka Szydłowska, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Obszańska.