Nowy rok, nowa dekada, nowy Księżyc. Styczeń jest przeładowany energią początków i patrzenia w przyszłość, bez oglądania się przez ramię. Pierwsza pełnia, nazywana Księżycem Wilków (dowiedz się, jakie miała znaczenie >>), dopiero co świeciła na niebie swoim blaskiem. Był to czas na manifestowanie emocji oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa. Niektórzy mieli wtedy problemy ze snem lub obniżoną motywacją do działania. Nów zawiśnie nad nami już w piątek, 24 stycznia, o godzinie 22:42. Będzie dotyczył wewnętrznej odbudowy. Może jednak przynieść wahania nastrojów czy nieprzewidywalne zmiany, bo taka też jest energia Wodnika panującego w najbliższych tygodniach. Radzimy co zrobić, by jak najłagodniej przetrwać ten czas.

Nów Księżyca w Wodniku

Piątkowy nów Księżyca będzie czasem nieoczekiwanych zmian, nieprzewidywalnego zachowania oraz szalonych wahań nastroju. Przygotuj się na kryzys i wewnętrzną walkę. Księżyc w nowiu w styczniu 2020 u wielu z nas wywoła niepokój czy niepewność w swoich postępowaniach. Tym razem Srebrny Glob znajduje się pod wpływem Urana oraz stałej gwiazdy. która wskazuje na kryzysy, problemy emocjonalne i niestabilność psychiczną. Ten trudny układ na planetarnej mapie nie jest dobrą zapowiedzią pokoju i harmonii w najbliższych tygodniach. Jednak każdy nów Księżyca ma stronę pozytywną i niesie potencjał do wykorzystania.  Z negatywnego układu skorzystasz, jeśli odłożysz negatywne emocje na bok, by skupić się na tym, co przynosi ci radość. Wodnika cechuje dziecięcy optymizm. Jeśli w trakcie tego nowiu złożysz ofiarę i dasz coś od siebie, zostaniesz za to prędko wynagrodzona.

Nów Księżyca powoduje, że chcemy sadzić nowe nasiona i zaczynać wszystko od nowa.

Pozytywna siła nowiu

Najlepszym sposobem radzenia sobie z energią tego nowiu jest bycie otartym i elastycznym. Bądź proaktywna w kwestii pozytywnych zmian. Zastanów się, co budzi twój niepokój lub co powoduje, że przeczuwasz zbliżający się dramat. Zmiany, jakich teraz dokonasz w swoim wyglądzie czy postawie, otworzą przed tobą ścieżkę nowych możliwości. Dobra energia nowiu Księżyca sprzyja także porzuceniu złych nawyków. Daje nam ożywczy zastrzyk energii i inicjatywy. To czas nowych początków - zaczynania projektów, przemiany wewnętrznej lub realizacji postanowień. Teraz możesz kwestionować swoje stare nawyki, zachowania i przekonania, oraz szukać nowych inspiracji czy wiedzy, dzięki której osiągniesz postęp. Nów sprzyja uwolnieniu, unowocześnieniu lub doprowadzeniu do finału ciągnących się spraw. Potraktuj go, jak dłoń wypełnioną nowymi nasionami do zasiania, które wkrótce przyniosą ci bogate plony. Niech wszystkie decyzje, jakie teraz podejmujesz, będą zgodne z twoimi przekonaniami. Słuchaj intuicji, bo ta w trakcie nowiu jest szczególnie wyostrzona.

Skutki nowiu z 24 stycznia 2020 odczujesz przez kolejne cztery tygodnie, do kolejnego nowiu, który nastąpi 23 lutego 2020 roku. Nowe działania, rozpoczęte w nów, wcielaj w życie do 9 lutego.