W 2001 roku Britney Spears i Justin Timberlake zjawili się na rozdaniu statuetek American Music Awards w sukni do ziemi i garniturze z niebieskiego denimu. Dorzućmy do tego kowbojski kapelusz, połyskujący choker z kryształków i spełniający jedynie czysto dekoracyjną funkcję pasek, a otrzymamy wzorowy przykład mody Y2K. Do dziś trwają spory, czy do opisu kreacji właściwszy jest przymiotnik „kiczowaty”, czy „kultowy”. W rzeczywistości jest to test wielokrotnego wyboru, który w minionych sezonach z maksymalnym wynikiem zdają projektanci, gwiazdy i... TikTokerzy. Całkiem niedawno siostry Olsen zaprezentowały na wybiegu czarne dżinsowe spodnie z szafy Tumblr girl, a Alexander McQueen postawił na indygo. W ulicznych lookach sław królowały swobodne slouchy jeans i obszerne dad fit pants. Jednak już z początkiem roku pisałyśmy, że „zetki” najchętniej noszą wszystkie te elementy w konwencji denim-on-denim. Dżins do potęgi entej znalazł się wówczas na liście najgorętszych tendencji 2023 roku. I wcale nie zamierza ustąpić miejsca nowościom. 

Penélope Cruz nadal nosi się jak Britney i Justin w latach 00. Gwiazda odkopała kontrowersyjny trend na dżinsowe total looki

Dimitrios Kambouris/Getty Images

Wręcz przeciwnie – nieco przesadny entuzjazm nastolatków zaraża starsze pokolenia. Choć Penélope Cruz z pewnością pamięta polemikę wokół stylizacji Britney i Justina, nie powstrzymało jej to przed włożeniem dżinsowego kompletu. Oczywiście z metką Chanel. Gwiazda wzięła udział w pokazie filmu „Ferrari” na festiwalu filmowym w Nowym Jorku. Na pytania widzów odpowiadała wraz z Adamem Driverem, Gabrielem Leonem i reżyserem Michaelem Mannem. Muza Almodóvara miała na sobie sylwetkę z kolekcji Métiers d’art jesień-zima 2022/2023 francuskiego domu mody.

Na projekt Virginie Viard składały się prosta kurtka z kołnierzykiem oraz rozszerzane spodnie z łatami i cekinowymi detalami mieniącymi się srebrem, różem i błękitem. Do candaian tuxedo aktorka włożyła dodatkowo czarne lakierowane buty na platformie, biały top i sznury pereł. I – tu brak zaskoczeń – wyglądała fenomenalnie. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że powracający co kilka lat total denim ponownie jest „in”? Obstawiamy, że wszyscy czują się przekonani.

Dimitrios Kambouris/Getty Images