Nadchodzi potężne zjawisko - jesienna pełnia księżyca w Baranie. W jej trakcie zostaną przetestowane granice naszej wytrzymałości. Luna rozjaśni niebo swoim blaskiem w niedzielę 9 października. Chociaż motywem ów fazy jest uzdrowienie, nie odbędzie się ono bez poniesienia straty. Zamiast oczekiwać energii spokoju, zostaniemy popchnięci do granic wytrzymałości. Dyskomfort sprawi, że się poddamy i odpuścimy to, co już dłużej nie pozwala nam żyć w równowadze. 

Pełnia księżyca w Baranie - głębokie uzdrowienie

Październikowy Księżyc spotka się z Chironem, w astrologii uważanym za Uzdrowiciela. Ten aspekt ujawni przed nami tematy związane z przemocą, nienawiścią lub strachem. Być może nasze teraźniejsze blokady są zakorzenione w mrocznej przeszłości. Nareszcie otrzymamy siłę, by im sprostać. Tak jak księżyc, napełnimy się leczniczą energią, by w kolejnych tygodniach, wraz z jego ubywaniem, wyrzucić z siebie dawne urazy. Nareszcie mamy szansę przynieść ulgę cierpieniu. Nie wydarzy się to jednak poprzez próbę naprawiania obecnej sytuacji czy zmuszanie się do tkwienia w martwym punkcie. Czas się poddać i zaakceptować, że jakaś rzecz nie jest nam pisana. Dzięki temu otworzymy się na nowe możliwości, które uzdrowią nasze zagubione dusze.

Chiron to w astrologii "Ranny Uzdrowiciel", który swoją moc, siłę i mądrość czerpie z odniesionych ran. 

Zaakceptuj, że niektóre rany z przeszłości są zbyt głębokie, by je wyleczyć. Te złe doświadczenia są wpisane w twój życiorys. Zamiast się nad nimi rozckliwiać, potraktuj je jako swoją moc. Chiron naucza, że chociaż z powodu odniesionych ran jesteśmy pogrążeni w żalu, nadal mamy szansę zmienić swoje życie i odrodzić się z popiołów niczym mityczny Feniks. Trudne wydarzenia zwykle pogłębiają wiarę oraz powodują duchowe przebudzenie. 

Księżyc Myśliwych - wpływ na emocje

Podczas pełni w energicznym Baranie bądź tak szczera z samą sobą, jak to możliwe. Stanowczo mów "nie" wszystkiemu, na co się nie godzisz. Wyznaczaj granice, lecz również łam bariery, które wynikają z braku pewności siebie. Odważnie przedstawiaj innym swoje zdanie i nie bój się wychodzić z inicjatywą. Ugaś wątpliwości. Rozpal w sobie pasję. Podejmij wyzwania, które przedtem budziły twój lęk. Skorzystaj z walecznej energii Barana, by osiągnąć swoje wymarzone cele. Uważaj, żeby nie kierować tej siły na sprawy negatywne, związane z ego. Możesz być przepełniona agresją i chęcią wywołania nowych konfliktów, ale czy warto marnować na to czas? 

W pełni w Baranie szukaj sposobów na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. 

Powstrzymaj swój gniew lub wyładuj go gdzieś indziej - na macie do jogi albo w twórczych projektach. Wojownicza energia Barana nie zawsze musi przynosić dramaty. Pamiętaj, że pełnia to czas na refleksję, odpoczynek i zajęcie się sobą. Pomyśl, nad czym chciałabyś popracować. Zmotywuj się do bycia najlepszą wersją siebie. Uczyń swój dom przytulniejszym miejscem, powoli zanurzając się w klimacie jesieni. Zrób sobie ziołowe kąpiele, wzmacniające, gorące napary z imbirem oraz kuracje relaksujące z użyciem olejków eterycznych. Pal świece, otaczaj się zapachami, oczyszczaj wnętrza kadzidłami, manifestuj. Dokończ stare projekty. Domknij dawne sprawy. Ciesz się obfitością, którą daje ci księżyc. To wspaniały czas na odpoczynek i życie w myśl filozofii "let go".

Odpuść to, co nie jest dla ciebie. Przestań się oszukiwać. Tylko wtedy otrzymasz siłę napędową do zmienienia swojej rzeczywistości. 

Jak pracować z energią księżyca w Baranie?

Kolejna księżycowa wskazówka? Pod wpływem pełni w Baranie oceń, w jaki sposób odrodziłaś się w ciągu tego roku. Co chcesz zrobić ze swoim dalszym życiem? Jakie cechy charakteru chcesz rozwinąć w przyszłości? Taki punkt widzenia pomoże ci przełamać dawne wzorce i uwolnić się od przeszłości. Przyjmij nowe nawyki, które są wynikiem wszelkich odrodzeń, jakie przeżyłaś podczas swojej podróży. Każde działanie podejmowane w pełni jest okazją do nauki, samorozwoju oraz nadania życiu nowego kierunku.

Prognozy na jesień: