Jak pomalować paznokcie do szkoły?

Czy można malować paznokcie do szkoły? Jeśli tak, to jakie paznokcie do szkoły są odpowiednim wyborem? Te pytania zadaje sobie wiele z nas. Należy pamiętać, że odpowiedź jest zależna od wielu czynników, m.in. od ogólnie przyjętych zasad, które panują w danej szkole, wieku czy kontaktu z nauczycielami. Ile szkół, tyle reguł, do których (chcąc nie chcąc) należy się na tym etapie podporządkować. Warto wspomnieć, że konkretne zasady i ograniczenia dotykają nas nawet w dorosłym życiu, kiedy dotyczą m.in. etykiety biznesowej w niektórych miejscach pracy.

Ekstrawaganckie, odważne kolory raczej nie są adekwatne i pożądane w miejscu takim, jak szkoła. Najlepiej jest więc postawić na zadbane paznokcie i uniwersalną klasykę, która zawsze się sprawdza. Jeśli wiesz, że malowanie paznokci do szkoły jest zabronione, skup się raczej na estetycznym, równym kształcie płytki paznokci czy trosce o ich kondycję i nadaniu im, ewentualnego, subtelnego połysku (w tym przypadku świetnie sprawdzą się bezbarwne lub mleczne odżywki do paznokci).

Jeżeli natomiast możesz pozwolić sobie na odrobinę więcej szaleństwa, przygotowaliśmy dla ciebie kilka inspiracji ładnych paznokci do szkoły, które z pewnością Cię zainteresują. Pamiętajmy, że malowanie paznokci do szkoły powinno wiązać się z przyjemnością i być stałym elementem dbania o siebie oraz o swój wygląd, a nie kojarzyć się ze stresem związanym z ewentualnymi konsekwencjami, jakie może za sobą nieść nieadekwatny do sytuacji kolor płytki paznokci.

W Internecie możesz już znaleźć wiele poradników, które podpowiadają, jak malować paznokcie do szkoły. Nasz wniosek, w wielkim skrócie, wygląda następująco — neonowe, czerwone lub czarne i nienaturalnie długie paznokcie mogą być wprawdzie dobrym wyborem, ale na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi czy chłopakiem, a nie na poniedziałkowy poranek spędzony w szkolnej ławce. Niedostosowanie się do zasad może grozić naganą albo pogorszeniem relacji z nauczycielami, a tego przecież nikt raczej nie chce.

Delikatne paznokcie do szkoły

Paznokcie pastelowe, paznokcie matowe, gładkie, a może z połyskiem? Nieważne! W tym przypadku liczy się przede wszystkim umiar i to, aby były zadbane, delikatne oraz aby ich długość nie była przesadzona. Pamiętaj też, że niekiedy mniej znaczy więcej. Do szkoły świetnie sprawdzą się więc np. naturalne, jasne paznokcie, które nie będą nadmiernie rzucać się w oczy, a równolegle pięknie uzupełnią twoje codzienne stylizacje. Jeśli ty również uważasz, że diabeł tkwi w szczegółach, ten subtelny akcent w zupełności wystarczy, aby pięknie dopełnić twój look.

Paznokcie hybrydowe do szkoły

Paznokcie hybrydowe do szkoły to świetny wybór, jeśli nie masz ani cierpliwości, ani czasu na zabawy związane z odpryśniętym, klasyczny lakierem do paznokci. Regularna wizyta u kosmetyczki albo samodzielne, staranne wykonanie hybrydy na paznokciach powinny sprawić, że przez ok. 3 tygodnie będziesz cieszyć się pięknym manicure bez większych zmartwień. Nie dopuszczaj jednak do sytuacji, w której pojawi się nieestetyczny odrost!

W przypadku jednokolorowych paznokci postaw na beże, biel albo kość słoniową. Świetnie sprawdzą się również pastelowe barwy, takie jak np.: róż, błękit czy żółty. Możesz też mieszać ze sobą stonowane, delikatne kolory, malując każdy paznokieć inaczej. French manicure, który ostatnio wrócił do łask, to kolejny trend, który idealnie wpisuje się w kryteria delikatnych, naturalnych paznokci do szkoły — warto więc rozważyć i tę stylizację.

Paznokcie żelowe do szkoły

Paznokcie żelowe do szkoły będą z kolei dobrą decyzją, jeśli jesteś właścicielką wyjątkowo delikatnych, miękkich i łamliwych paznokci. Żel utrwala bowiem płytkę paznokci nieco bardziej niż elastyczna hybryda. Sprawia też, że paznokcie są mniej podatne na złamania czy odpryski. Podobnie jak w przypadku klasycznych lakierów do paznokci i paznokci hybrydowych, postaw na zachowawcze, stonowane kolory w połączeniu z ewentualnymi, drobnymi zdobieniami czy innymi elementami.

Wzorki na paznokcie do szkoły 

Wzorki na paznokciach do szkoły? Nie mówimy nie! Takie zdobienia mogą okazać świetnym wyborem, o ile nie są oczywiście zbyt wyzywające i odważne. W tym przypadku genialnie sprawdzają się geometryczne wzory (niekiedy nawet 1 czy 2 paseczki na paznokciu potrafią zrobić ogromne wrażenie) czy pojedyncze, subtelne akcenty, które nadadzą twojemu manicure charakteru i oryginalności. Kobiece, romantyczne kwiatki, a może kropeczki? Baza subtelnych wzorów jest niemal nieograniczona — w tym przypadku bardzo wiele zależy od tego, jakie kolory ze sobą połączysz. 

Naturalna baza paznokci jest też świetna do nanoszenia delikatnych wzorków na płytkę paznokci (w tym przypadku nawet czarny kolor jest dopuszczalny). Niewielkie, złote lub srebrne zdobienia na stonowanym kolorze bazy paznokci czy manicure w stylu ombre także nie powinny wzbudzać kontrowersji i dezaprobaty ze strony pedagogów.

Bez względu na twój prywatny stosunek do tematu związanego z malowaniem paznokci do szkoły, warto wziąć pod uwagę ewentualne konsekwencje wynikające z łamania obowiązujących w danej placówce zasad. Jeżeli będziesz stosować się do powyższych wskazówek, pomalowane paznokcie do szkoły nie powinny stanowić problemu czy też przysparzać Ci żadnych nieprzyjemności związanych z wyborem twojego manicure. Bez względu na reguły obowiązujące w twojej szkole, pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby paznokcie były wyrównane, o tym samym kształcie i (podobnie jak całe dłonie) zawsze należycie zadbane.