Jaki kształt paznokci do pracy wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma wykonywana przez nas praca. Istnieją zawody, w których ultra długie paznokcie we wzór kolorowych płomieni będą jak najbardziej "okej" i nikogo nie zdziwią, ale już w innym miejscu okażą się nie tylko nieodpowiednie, ale także skrajnie niepraktyczne.

Dzisiaj każdy kształt jest w porządku. Trendy 2021 to ogromna różnorodność. Wróciły nawet długie kwadratowe stylizacje, które pamiętamy z początków lat 2000. Zarówno długi kwadrat, jak i krótki, owalny kształt będzie dobrze wyglądał w pracy, jeśli stylizacja paznokci będzie delikatna. Im krótsza stylizacja tym więcej kolorów „przechodzi” w pracy - mówi Zuza Wiślicka z Salonu Wisła w Warszawie. Dodaje też, że swoim klientkom zaleca zachowanie umiaru kolorystycznego, jeśli już decydują się na długie paznokcie.

Podsumowując - kształt i długość dobieramy pod swoje preferencje, gusta i kształt dłoni czy palców, jednak pozostają jeszcze naturalne ograniczenia względem rodzaju wykonywanej pracy. Paznokcie do pracy w banku, czy paznokcie do pracy w sklepie nie będą wyglądały tak samo, jak u osób, które są na przykład samozatrudnione lub pracują w redakcji modowego serwisu. 

Delikatny odcień paznokci do pracy - inspiracje

Najbardziej uniwersalnymi, delikatnymi kolorami, które idealnie nadadzą się na manicure hybrydowy do pracy, będą odcienie nude. Beżowe, czy mleczne paznokcie są niczym beżowe szpilki - nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą w dobrym guście. Podobnie zresztą, jak eleganckie czerwienie, a także głęboka czerń. Z tymi słowami zgadza się ekspertka Zuza Wiślicka. 

Bardzo cieszy mnie fakt, że jeśli chodzi o paznokcie, w ostatnim czasie coraz bardziej możemy szaleć - nawet w pracy. Nadal jednak nie wystąpimy z kolorowymi kwiatkami czy „uśmiechniętymi buźkami” na spotkaniu z radczynią prawną. Jeśli chodzi o modne kolory ostatnich sezonów to wybieramy odcienie ziemi, przytłumione pastele, ceglaste czerwienie i zgaszone beże, delikatny khaki. Oczywiście beż, czyli klasyczny „nude" to nadal top w kolorach bezpiecznych w pracy - potwierdza.

Eleganckie wzory na paznokcie do pracy

To, jaki wzór wybierzemy (i czy w ogóle powinien pojawić się na naszych paznokciach) zależy od naszej własnej oceny i znajomości zajmowanego stanowiska. Wytyczne i dress code dla każdej branży mogą się diametralnie od siebie różnić. 

Wzory i to, co wybierają klientki bardzo zależy od rodzaju wykonywanej pracy - pracując na rynku kreatywnym możesz pozwolić sobie na dużo większe szaleństwo. W branżach finansowych, doradczych, prawnych musimy jednak zejść z tonu - tutaj wzory to rzadkość. Złoty czy srebrny element, w dodatku bardzo drobny to maksimum tego, na co możemy sobie pozwolić - mówi właścicielka warszawskiego Salonu Wisła.

W przypadku kiedy twoje stanowisko zdecydowanie nie pozwala na paznokciowe szaleństwo, możesz przynajmniej spróbować nieco innej struktury manicure’u, niż dotychczas. Tu z pomocą przyjdą na przykład lakiery z matowym wykończeniem, które przejdą nawet w branży prawniczej.

Manicure do pracy w biurze - postaw na klasykę!

Ciekawym urozmaiceniem jednobarwnego manicure’u, które nadal zachowa w sobie nutę elegancji, będzie wybór klasycznego frencha. Stylizacja, która narodziła się w latach 70. XX wieku przeżywa właśnie odrodzenie (w tym stylu wykonuje się nawet pedicure hybrydowy) i oferuje niezliczoną ilość wariacji na swój temat. French to wzór niezwykle elegancki klasyczny, ale na pewno nie nudny. Szczególnie, że w tym sezonie jest często urozmaicony różnobarwnymi kolorami końcówek.

W tym roku z ogromnym przytupem powrócił french w klasycznej odsłonie - różowy, półprzezroczysty paznokieć wykończony białą końcówką. Jest bardzo świeży, zawsze wygląda dobrze, sprawia, że paznokcie wyglądają na zadbane i świeżo „zrobione”. Ta popularna stylizacja do pracy naszych mam, wróciła na dobre i myślę, że zostanie z nami na kolejne sezony. French to wzór elegancki i klasyczny. Można go urozmaicić zmieniając kolory końcówek - słyszymy od Zuzy Wiślickiej.

Długie paznokcie do pracy?

Długie paznokcie do pracy są w porządku, pod warunkiem, że długość ta nie jest przesadzona. Nie ma nic złego w tym, jeśli naturalne paznokcie wystają nieco za opuszki palców, ale już przedłużona stylizacja o kilkucentymetrowej długości nie będzie ani elegancka, ani praktyczna. 

Oczywiście powtórzymy to po raz kolejny w tym artykule - wszystko zależy od pracy i stanowiska, jakie zajmujesz. Jeśli chodzi jednak o najbardziej tradycyjne zawody z długą tradycją i określonym dress codem, naszym zdaniem powinnaś odstawić na bok szaleństwa oraz akryl do paznokci i skupić się na estetycznej, zadbanej stylizacji naturalnej płytki paznokcia.