Jak zrobić cieniowane paznokcie?

Jak się robi ombre paznokcie? Wbrew pozorom cieniowany manicure jest dosyć łatwy do samodzielnego wykonania. Świadczy o tym między innymi fakt, że  #ombrenails został użyty do opisu ponad 5 milionów postów na Instagramie.

Do wykonania cieniowanej hybrydy będziesz potrzebować:

 • Lakier bazowy
 • Lakier nawierzchniowy (top coat)
 • Zmywacz do paznokci
 • Dwa lub trzy pasujące do siebie odcienie lakierów hybrydowych
 • Cienki pędzelek 
 • Gąbka
 • Nożyczki
 1. Przytnij gąbkę tak, aby płaska krawędź miała szerokość płytki paznokcia. Dzięki temu zminimalizujesz szanse transferu lakieru na skórę.
 2. Nałóż warstwę lakieru bazowego. Wskazówka: nawet jeśli producent twierdzi, że lakier hybrydowy w wybranym przez ciebie kolorze zawiera już lakier bazowy, dodatkowa warstwa bazy nie zaszkodzi. Dzięki temu mani przetrwa dodatkowe kilka dni, a płytka nie ulegnie zżółknięciu..
 3. Wybierz swoje kolory ombré. Rozetrzyj trzy kolory w prostych liniach na gąbce - zacznij od najjaśniejszego koloru u podstawy. Kolory mogą lekko na siebie nachodzić, pomoże to stworzyć płynny efekt gradientu. 
 4. Upewnij się, że wszystkie trzy kolory przeniosły się na paznokieć. Uwaga: być może będziesz musiała kilka razy przyłożyć  gąbkę, aby równomiernie rozprowadzić ombre na paznokieć. Kontynuuj, aż będziesz zadowolona z rezultatu.
  Jeśli chcesz wykonać klasyczne mleczne ombre hybrydy, możesz zrobić to za pomocą białego pigmentu. 
  Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru w wybranym kolorze możemy zacząć cieniowanie. Robimy to dociskając nasączoną pigmentem gąbeczką do paznokcia, niczym stemplem. W celu uzyskania estetycznego efektu przejścia (gradientu) powinniśmy cieniować paznokcie stopniowo dodając produkt na zewnętrzny brzeg płytki. Pigment należy blendować tak długo, aż pasta zacznie zanikać i utworzy płynne, gradientowe przejście. W następnym kroku aplikujemy drugą warstwę lakieru w kolorze, która wyrówna ewentualne niedoskonałości cieniowania i po raz kolejny dodajemy pigment gąbeczką. Ważne jest, aby każdy etap cieniowania utwardzać w lampie do hybryd - radzi Emilia Bylińska z warszawskiego salonu Mani Mani.
 5. Po utwardzeniu ombre w lampie, nałóż top coat - nie tylko zapobiegnie on odpryskiwaniu lakieru, ale również zapobiegnie blaknięciu. 
 6. Za pomocą pędzelka zanurzonego w zmywaczu do paznokci, usuń lakier, który dostał się na skórę.
 7. Na skórki nałóż olejek, który nawilży twoją delikatną skórę wokół paznokci.

Cieniowanie paznokci - sposoby

Jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na paznokcie cieniowane ombre jest wykonanie ich za pomocą gąbeczki - specjalnej dostępnej w sklepach z akcesoriami do paznokci lub zwykłej, do makijażu przeciętej na pół. 

Innym sposobem na paznokcie ombre pionowe lub poziome jest wykonanie ich za pomocą pędzla do makijażu. W przypadku tej metody wszystkie kroki należy odtworzyć tak samo, zmienia się tylko sposób cieniowania - lakier do ombre nakładamy na paznokcie i rozcieramy pędzlem. Cieniowanie paznokci pędzelkiem jest mniej popularną metodą i wymaga zdecydowanie większej cierpliwości oraz wprawy.

Cieniowanie paznokci hybrydowych

Mani ombre w jasnych kolorach to idealne paznokcie do pracy i na co dzień, a te w bardziej kolorowych odcieniach sprawdzą się na wakacyjnym urlopie, na mniej formalnych stanowiskach, czy na letnich imprezach. Na Pintereście coraz większą popularność zdobywają cieniowane paznokcie ozdobione delikatnym nail artem, czy ombre z brokatem. 

Wprowadź odrobinę blasku i szaleństwa do swojej paznokciowej rutyny i przy następnej wizycie w salonie poproś o paznokcie cieniowane brokatem. Ten wzór jest nie tylko kobiecy i elegancki, ale też wpisuje się w obowiązujące trendy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz delikatne drobinki, czy większe kawałki ozdobnej złotej folii, błyszczące ombre na hybrydzie będzie pięknie mieniło się w promieniach słońca i długo po jego zachodzie.

Cieniowane paznokcie - inspiracje

Modne inspiracje na cieniowane paznokcie żelowe, hybrydowe, a także wykonane klasycznymi lakierami ombre, znajdziesz w naszej galerii.