Paznokcie w kolorze butelkowej zieleni


 
Ciemne kolory na paznokciach mogą kojarzyć się z zimowymi stylizacjami. Ograniczanie ich noszenia do kilku miesięcy w roku to duży błąd i ogromna strata! Butelkowa zieleń to kolor nie tylko ponadczasowy, ale też będący ponad podziałem na pory roku. Nowoczesna elegancja sprawdza się w każdej pogodzie i dodaje szyku nawet bardzo prostej stylizacji. Ciemne kolory mają w sobie szczególny rodzaj głębi, który samodzielnie prezentuje się świetnie, ale jeszcze więcej można z niego wyciągnąć za pomocą niektórych efektów, na przykład kociego oka. Aby go wykonać potrzebujemy specjalnego lakieru, który pod wpływem magnesu tworzy na płytce niepowtarzalne, fantazyjne wzory.
 

Paznokcie butelkowa zieleń ombre


 
Jedną z najpopularniejszych stylizacji jest ombre. Nic dziwnego – to bardzo prosta i szybka w wykonaniu metoda, której efekty są niezwykłe. Paznokcie bordowe czy w odcieniu butelkowej zieleni to idealny podkład dla przygotowania tego zdobienia. Ombre wykonane samodzielnie, przy pomocy domowych produktów niewiele różni się od efektu z salonu kosmetycznego. Można użyć lakierów hybrydowych, jednak tradycyjne lakiery również doskonale spełnią swoją rolę. By cieszyć się wyjątkowym zdobieniem, wystarczy postępować według kilku kroków.
1.      Podstawą udanej stylizacji jest właściwe przygotowanie płytki paznokcia. Ważne jest dokładne zmycie resztek poprzedniego zdobienia, nawet jeżeli był to bezbarwny lakier, czy nawet odżywka. Zadbaj o odsunięcie skórek, a jeżeli potrzebujesz, możesz delikatnie wyciąć je przy pomocy cążek.
2.      Na odpowiednio przygotowaną płytkę nałóż pierwszą warstwę koloru. W przypadku ciemnych kolorów, takich jak butelkowa zieleń, jedna warstwa powinna w zupełności wystarczyć. Następnie poczekaj do całkowitego wyschnięcia, a w przypadku lakierów hybrydowych dokładnie utwardź lakier.
3.      Przy użyciu gąbki delikatnymi, stemplującymi ruchami nałóż warstwę innego koloru. Staraj się stworzyć efekt płynnego przejścia jednego koloru w drugi.
 

Matowe paznokcie w kolorze butelkowej zieleni


Paznokcie w kolorze butelkowej zieleni wyglądają zjawiskowo zarówno w błyszczącym, jak i matowym wykończeniu. To drugie jest jednak zdecydowanie ciekawsze i bardziej nowoczesne. Efekt mat najłatwiej możemy uzyskać przez użycie lakieru o specjalnej formule. Warto jednak zaopatrzyć się w matujący top coat, dzięki któremu nie tylko zielony, ale też każdy inny lakier otrzyma wyjątkowe wykończenie. Do matowych paznokci bardzo dobrze pasują zdobienia w postaci kontrastujących z nim cyrkonii i małych diamencików lub błyszczących naklejek. Jeżeli wykonujesz manicure metodą hybrydową, polecamy wypróbować również złotą folię transferową, która daje bardzo ciekawy efekt. Fragment złotka przyciskamy do paznokcia pokrytego warstwą dyspersyjną, dociskamy, a następnie delikatnie odrywamy. W razie pojawienia się prześwitów, można powtórzyć całą operację, a skończoną stylizacje pokryć topem.
 

Lakier do paznokci butelkowa zieleń


 Zieleń to kolor, który przyjmuje najróżniejsze odcienie – od butelkowej, przez pastelową, aż po jaskrawe neony. W sklepach możemy znaleźć szeroki wybór lakierów i jeszcze większy wybór pyłków. Za ich pomocą nawet z pozornie zwyczajnej, stonowanej stylizacji można wyczarować prawdziwe cuda. Butelkowa zieleń jest doskonałą podstawą dla efektu holo, syrenki, czy lustra. Aby pyłek wyglądał dobrze, paznokcie muszą być pomalowane nienagannie. Pamiętaj, że neony, podobnie jak czerń i biel, są trudnymi kolorami. Czasem nawet wiele warstw nie jest w stanie dokładnie pokryć płytki. Wykonanie nimi stylizacji wymaga sporo cierpliwości i precyzji. Warto sięgać po sprawdzone lakiery dobrej jakości. Dobrym trikiem jest też użycie białej bazy przed nałożeniem koloru lub pomalować pierwszą warstwę białym lakierem i dopiero na nią nałożyć neon.

Paznokcie neonowe zielone


 
Ciemne, jednolite paznokcie to absolutna klasyka. Dodają szyku i elegancji, a także przykuwają uwagę do dłoni, dlatego doskonale komponują się z pierścionkami. Czasami jednak nawet kultowe i ponadczasowe stylizacje mogą się znudzić. Szczególnie teraz kusi nas, by wykonać nieco odważniejszy i bardziej szalony manicure. Nie warto jednak całkowicie rezygnować ze sprawdzonych kolorów! Zieleń ma do zaoferowania znacznie więcej niż butelkowy odcień. Duże wrażenie można zrobić, malując paznokcie neonami. By osiągnąć efekt wow nie trzeba pokrywać jaskrawym lakierem całej płytki. Fantastycznie wygląda na przykład tradycyjny french, w którym tradycyjną biel zastąpiona jest neonową zielenią na przemian z butelkową.