Paznokcie 2018 - trendy jesień-zima 
Trendy w manicure na jesień i zimę 2018/2019? Największym hitem są paznokcie z organicznymi wzorami - miękkimi falami, esami-floresami i abstrakcyjnie rozlanymi plamami (niektóre z nich przywodzą na myśl akwarele). Modne są też chlapnięcia inspirowane sztuką Jacksona Pollocka i moro w odcieniach khaki i tonów nude. Na backstage'u pokazu Vivenne Westwood podpatrzyłyśmy manicure z literkami, z kolei marka Kenzo lansowała metaliczne zdobienia na paznokciach.

Paznokcie - trendy 2018: black'n'white

Jednym z najmocniejszych trendów w manicure na jesień i zimę 2018/2019 są paznokcie w odcieniach black'n'white.

Modnie jest nosić zarówno krótkie paznokcie pomalowane jednolicie lakierem w odcieniu głębokiej czerni albo bieli, jak i pokryte kontrastowymi wzorami w tej kolorystyce. Projektanci i manicurzyści lansują też delikatne czarno-białe paski i kropki.

Zobacz: Kosmetyki rosyjskie. Oszalejecie na punkcie tych marek>>

Paznokcie - trendy 2018: logotypy

Logomania powróciła do mody już kilka sezonów temu i nadal mocno trzyma się w trendach. Manicurzyści przenoszą na płytkę paznokci logotypy znanych domów mody (m.in. Louis Vuitton, Gucci czy Chanel). Modnie jest teraz nosić też na paznokciach napis Celine. Z akcentem czy bez? Zobaczcie, jaki pomysł ma na to manicurzystka Park Eunkyung:

Modny manicure - trendy 2018/2019

Jakie jeszcze paznokcie będą modne na początku 2018 roku? Mimo jesienno-zimowej aury, będziemy chciały na paznokciach nosić wiosenne kwiaty. Modnie są namalowane lakierami stokrotki, róże i fiołki, naklejone naklejki z florystycznymi wzorami i... zatopione w żelu suszone kwiaty. 

Modne paznokcie - instagram

W poszukiwaniu inspiracji na modny manicure zgodny z trendami, zajrzałyśmy na instagram. To właśnie tu dziewczyny z całego świata publikują zdjęcia ze swoimi najciekawszymi pomysłami na zdobienie paznokci. Teraz eksperymentują z transparentnymi lakierami i za ich pomocą uzyskują efekt kropli wody (tak zwany wet look manicure), doczepiają do paznokci łańcuchy i kolczyki albo malują na nich miniobrazki - chmurki, serduszka, gwiazdki czy figury geometryczne.

Paznokcie 2018 - trendy jesień-zima 2018/2019 - Zajrzyjcie do naszej galerii>>>>