Selfie, które kilka godzin temu pojawiło się na Instagramie to gratka zarówno dla fanów serialu "Normal People", jak i "The Bear". Paul Mescal i Ayo Edebiri dla nas wygrywają nawet z oscarowym selfie Ellen DeGeneres. 

Paul Mescal Dzień Świętego Patryka obchodził z Ayo Edebiri

Ayo Edebiri podzieliła się selfie, które w sieci wywołało furorę. Aktorka pozuje na nim z Irlandczykiem, którego pokochał świat – Paulem Mescalem. Zdjęcie podpisała:

"Happy St Paddy's ☘"

paul mescalinstagram.com/@ayoedebiri

Jest to oczywiście nawiązanie do obchodzonego dzisiaj Dnia Świętego Patryka.

 

Dzień Świętego Patryka – historia i uroczystości

Dzień Świętego Patryka, chociaż jest dniem międzynarodowym, w Polsce należy raczej do formalności. Święty Patryk jest kojarzony z chrystianizacją Irlandii i przypisuje mu się wiele cudów oraz legend. Obchody 17 marca są szczególnie popularne w Irlandii, Stanach Zjednoczonych – mają one charakter głównie kulturalny i celebrują dziedzictwo irlandzkie. Tradycyjnie jest to dzień pełen parad, festiwali, koncertów, a także noszenia zielonej odzieży, w kolorze kojarzonym z Irlandią i św. Patrykiem.

Nic dziwnego więc, że Paul Mescal jako rodowity Irlandczyk celebruje święto w najlepszym możliwym towarzystwie koleżanki ze Stanów Zjednoczonych. 

Chociaż zabrakło zielonych strojów i okazjonalnych akcesoriów, sama obecność Paula Mescala czyni z tego zdjęcia najlepszą pamiątkę z okazji Dnia Świętego Partyka 2024. Selfie mogłoby być lepsze jeszcze tylko w jednym wypadku – gdyby dołączył do nich Cillian Murphy.