Jak podał właśnie branżowy serwis Business of Fashion, Paul Andrew po pięciu latach rezygnuje z pracy w Salvatore Ferragamo. Faktyczne jego odejście z firmy ma nastąpić do wiosny 2022 - po przygotowaniu kompletnej kolekcji na kolejny sezon. Andrew związany był z włoskim domem mody od 2016 roku, kiedy objął stanowisko kierownicze w sekcji obuwia damskiego (rok później został dyrektorem kreatywnym kolekcji damskich, a w 2019 r. stanął na czele wszystkich kolekcji).

Jacquemus otworzył własną kwiaciarnię w Paryżu. Projektant sprzedaje kwiaty owinięte w materiały poprzednich kolekcji>>

Utalentowany projektant w swoim modowym CV ma też pracę w takich miejscach, jak Calvin Klein, Alexander McQueen i Donna Karan. W 2012 roku założył własną markę obuwniczą.

Póki co nie podano jeszcze do informacji publicznej kto zastąpi Paula Andrewa i zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Salvatore Ferragamo. Sama marka nie komentuje też odejścia. Już teraz mówi się jednak o zmianie prezesa domu mody: Ferrucio Ferragamo ustąpi miejsce Leonardowi Ferragamo, a poza tym w rodzinnej firmie ma się pojawić trzech zupełnie niezależnych członków zarządu. Wiadomo też, że jej kierownictwo planuje wprowadzić wiele zmian i chce na nowo zagrzać swoje miejsce na piedestale luksusowej mody. Czy to się uda? Przekonamy się pewnie w ciągu najbliższych sezonów, które dla Salvatore Ferragamo mogą okazać się kluczowe - szczególnie, że branża plotkowała od miesięcy o planowanej rezygnacji Paula Andrewa, a nawet o ryzyku sprzedaży marki.