O protestach w Polsce głośno jest na całym świecie - informacje podają dalej już nie tylko zagraniczne media, ale też artyści i gwiazdy. Głos zabierały już Dua Lipa, Zara Larsson, Anne-Marie, Yungblud czy Miley Cyrus, a teraz dołączyła do nich legenda punkrocka - poetka i piosenkarka Patti Smith. Opublikowała ona plakat Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i umieściła pod nim swój szczery komentarz do całej sytuacji. 

Gwiazdy popierają strajk kobiet. Kto protestuje razem z Polkami?>>

"Ten post publikuję solidaryzując się z Polkami, które odważnie jednoczą się, wychodzą na ulice i protestują przeciwko opresyjnemu rządowi. Apelują do liderów, cynicznie wykorzystujących je jako pionki w swojej skorumpowanej politycznej rozgrywce. Protestują w związku z erozją ich podstawowych praw. Solidaryzuję się z nimi. Ich obawy są naszymi obawami. Te upokorzenia i kpiny dotyczą nas wszystkich" czytamy na jej koncie @thisispattismith. 

To prawdopodobnie jeden z najbardziej zasięgowych postów na Instagramie artystki. W ledwie 16 godzin jej apel zdobył blisko 34 tysiące polubień i ponad 2 tysiące komentarzy.

Strajk Kobiet: plakaty grafików i ilustratorów z Pogotowia Graficznego>>