Top Model 2016 ma swojego zwycięzcę. To Patryk Grudowicz podpisze kontrakt z agencją Avant Models, znajdzie się na okładce magazynu Glamour i wzbogaci się o 100 tysięcy złotych. Skromny dziewiętnastolatek ujął widzów pokorą, zapałem do pracy i dużym potencjałem przyszłego modela wybiegowego i sesyjnego. Z pewnością pomogło mu w tym również prywatne tło. Patryk został w programie przedstawiony jako dobry, ambitny i pracowity chłopak z Ostródy pomagający w utrzymaniu mamy i rodzeństwa. Jeśli chodzi zaś o konkrety, które mogą realnie wpłynąć na jego karierę, wiemy kilka rzeczy: ma 188 centymetrów wzrostu, a jego postępy w programie chwalili zarówno Dawid Woliński, Marcin Tyszka, Mariusz Przybylski, Robert Wolański jak i goście zagraniczni polskiej edycji Top Model: Monica Cruz i fotograf Eduardo Miera.

"Jest wszechstronny. Piękny, ale niebanalny" - powiedziała o Patryku Zuza Krajewska, autorka finałowej sesji okładkowej, którą zrealizowano w Izraelu. 

Z Patrykiem Grudowiczem o tytuł Top Model rywalizowały Daria Zhalina i Ewa Niespodziana.

To oni pokonali tysiące osób na castingach, a potem znaleźli się w najlepszej 50 na obozie przetrwania i 15 w domu modeli i modelek. Przetrwali też 12 odcinków, podczas których produkcja show sprawdziła uczestników w ekstremalnych konkurencjach, sesjach i pokazach z przeszkodami. Bo Top Model to przede wszystkim program zaprojektowany dla wrażeń szerokiej publiczności. Mimo to finał każdej edycji daje możliwość postawienia na pierwszym planie mody. Tym razem na wybiegu uczestnicy Top Model 6 zaprezentowali kolekcje Elwiry Rutkowskiej, Dawida Wolińskiego i Mariusza Przybylskiego.

Patryk Grudowski na zdjęciach z Top Model 6 >>