Picie alkoholu rozładowuje napięcia i stres, a nawet może sprzyjać utracie kilogramów, jeśli mówimy o lampce czerwonego wina (dowiedz się więcej >>). Dzięki niemu stajemy się pewniejsze siebie, co pomaga w zawieraniu nowych znajomości. Chociaż regularne spożywanie napojów wyskokowych zazwyczaj przypisuje się singlom, zakochane pary nie muszą pozostawać w tyle. Przeciwnie - najnowsze badania naukowe wykazały, że spożywanie alkoholu ze swoim partnerem pogłębia miłosną więź! Okazało się, że małżeństwa nie stroniące od procentów wiodą razem szczęśliwsze, dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie. Ich relacja jest bardziej szczera!

W badaniach udział wzięło ok. 3 tys. małżeństw, będących w związku średnio przez ok. 33 lata. Naukowcy odkryli, że pary, które piły razem, były lepsze od związków, w których alkohol spożywał tylko jeden małżonek. Co więcej, spożywanie spożywanie procentów przez jedną stronę przyczyniało się do narastania konfliktów. Szczególnie w relacjach, gdzie kobieta chętniej zaglądała do kieliszka, podczas gdy mąż pozostawał trzeźwy. Warto jednak zaznaczyć, że zdrowe relacje panowały również w małżeństwach, w których oboje kochanków stroniło od alkoholu. 

"Po alkoholu jesteśmy bardziej wylewni, chętniej podejmujemy dręczące nas tematy. Jednak w szczęśliwym związku dużą rolę odgrywa samo spędzanie czasu razem, wykonywanie wspólnie jakiejś aktywności. To główny sekret długotrwałej, szczęśliwej relacji." - mówi autorka badań, Dr. Kira Birditt z Uniwersytetu w Michigan. 

A wy jak lubicie spędzać czas ze swoją drugą połową?

5 najmniej i najbardziej kalorycznych alkoholi >>

Akcesoria do wina w sklepie ELLE: