Wzory owoców na paznokciach

Wiosną i latem stawiamy na odważny manicure. Kompletnie zmieniamy paletę neutralnych barw, które do tej pory gościły na naszych paznokciach, na lakiery w soczystych, jaskrawych kolorach. I nie boimy się eksperymentować. Bawimy się wzorkami oraz aplikacjami, które perfekcyjnie zdobią płytkę paznokcia. Co jest ostatnim hitem w świecie beauty? Po delikatnych, jasnych kwiatach, które rozkwitły na naszych paznokciach, pora na kosz jaskrawych owoców, z którego limonki, wiśnie, pomarańcze same wysypują się na dłonie. Gdzie szukamy inspiracji na najmodniejsze owocowe wzory? Pod hashtagiem #fruitmanicure, który skrywa prawdziwą kopalnię pomysłów.

Owoce na paznokciach hybrydowych

Owocowy nail art w postaci podwójnych wiśni, arbuzów, uroczych ananasów, czy jaskrawo żółtego banana na dobre zagościł na profilach popularnych manicurzystek na Instagramie. Coraz częściej można zobaczyć również stylizacje paznokci z malunkami warzyw, które zaskakują i przyciągają wzrok. Pyszne wzory są malowane ręcznie na paznokciach w jednolitym kolorze lub aplikowane w formie gotowych naklejek. Naklejki na paznokcie już dawno przestały kojarzyć się z dziecięcym trendem. Dziś są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają pomysłu na szybkie stylizacje możliwe do wykonania w domu, przy ograniczonym budżecie.

Jak przykleić naklejki na paznokcie krok po kroku?

Gdzie kupić owocowe naklejki wodne lub te tradycyjne? Gotowe zestawy kolorowych naklejek mają w ofercie najbardziej popularne marki kosmetyczne, w tym Ciaté London i Elegant Touch. Zresztą wielobarwne wzory z kolekcji tej pierwszej marki nosił na swoich paznokciach nawet Harry Styles (co odbiło się szerokim echem w sieci).

W przeciwieństwie do ręcznie rysowanych wzorów, do których wykonania potrzeba niesamowitej precyzji i specjalnych pędzelków oraz narzędzi, owocowe naklejki są gotowe do przyklejenia na płytkę i wyjścia z domu już chwilę później (ich aplikacja nie wymaga również żadnego kleju do paznokci). Naszym zdaniem najbardziej efektowny manicure można uzyskać, aplikując kilka mini naklejek na pojedynczy paznokieć lub przyklejając specjalne folie, które imitują pełną stylizację. Jeżeli wybierzesz naklejki wysokiej jakości, możesz być pewna, że Twoje mani będzie błyszczało się równie intensywnie, co manicure żelowy bez konieczności utwardzania go światłem UV. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej kolorowych naklejek będziesz mogła puścić wodze fantazji i stworzyć własną spersonalizowaną stylizację.

Jak prawidłowo przykleić owocowe ozdoby na paznokcie? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Jeśli chcesz zapewnić sobie idealną aplikację naklejek na paznokcie, w pierwszej kolejności dokładnie przygotuj płytkę.
  2. Usuń poprzednią stylizację i odsuń skórki (to ważny etap, jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie naklejek, szczególnie tych aplikowanych na bezbarwną bazę, która uwypukla wszelkie ewentualne niedociągnięcia). Wiele osób uważa, że ​​jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nieestetycznych skórek jest ich całkowite wycięcie, jednak eksperci manicure zgodnie twierdzą, że lepiej tego nie robić. Dlaczego? Nieumiejętne próby wycinania mogą powodować, że staną się one bardziej poszarpane, wystrzępione, a w niektórych przypadkach mogą nawet prowadzić do infekcji.
  3. Następnie spiłuj paznokcie w wybrany kształt i dokładnie je wypoleruj. To kolejny ważny, choć często pomijany krok, którego nie można zaniedbywać. Przejście do malowania paznokci bez uprzedniego wygładzenia ich blokiem polerskim będzie miało istotny wpływ na wygląd zaaplikowanego lakieru i naklejek. Stylizacja może być nierówna i pomarszczona, a tym samym wyglądać nieestetycznie.
  4. W kolejnym kroku odtłuść płytkę bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem i pomaluj bezbarwną bazą.
  5. Dalsze kroki zależą od Ciebie. Zdecyduj, czy chcesz przykleić naklejki na naturalną płytkę pokrytą bazą, czy na kolorowe paznokcie. Jeśli wybierzesz drugą opcję, nałóż dwie warstwy lakieru hybrydowego i zastanów się, w którym miejscu będziesz chciała umieścić naklejki.
  6. Następnie wyciągnij arkusz z naklejkami z opakowania i wybierz interesujący Cię wzór. Wytnij pojedynczy owoc, delikatnie zwilż wodą i odklej, zsuwając go z papierka.
  7. Jeśli aplikujesz naklejki na hybrydy, pamiętaj, aby zawsze nakładać je na utwardzony w lampie lakier z lepką warstwą dyspersyjną (do której z łatwością przylgną). Całość należy pokryć bezbarwnym lakierem nawierzchniowym, a brzegi naklejki, które wystają poza płytkę, delikatnie spiłować pilnikiem.
  8. Na koniec całą stylizację należy utwardzić w lampie UV.

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku naklejek wodnych. Po wycięciu wybranego wzoru z arkusza i odklejeniu folii zabezpieczającej, należy papierek z naklejką włożyć do wcześniej przygotowanego małego pojemnika z wodą i odczekać, aż wzór sam zsunie się z kartki. Kiedy to nastąpi, za pomocą pęsety wyciągnij naklejkę z wody i ostrożnie zaaplikuj na paznokieć. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych naklejek, wodne ozdoby zawsze nakładamy przed wykończeniem stylizacji top coatem.

Szukasz pomysłu na gotową stylizację pełną owoców? Najciekawsze wzory #FruitManicure znajdziesz w naszej galerii.