Przez 20 lat Lidia Kalita (razem z siostrą Mają Palmą) zachwycała nas swoimi pomysłami, jak powinna ubierać się współczesna Polka. Od początku istnienia Simple, marka wyróźniała się na tle innych raczkujących jeszcze projektantów, czy brandów. Kalita przyzwyczaiła nas także do wyjątkowych prezentacji swoich ubrań. W ciągu ostatnich kilku sezonów pokazy Simple odbywały się w nietypowych miejscach np. w Elektrowozowni Metra, zawsze zapraszając na wybieg najlepsze polskie modelki (JAC, Zuzanna Bijoch, Kamila Szczawinska). Obie założycielki zdecydowały się w pewnym momencie opuścić swoje "dziecko" na rzecz innych projektów. Ostanią kolekcję autorstwa Kality pokazano w czerwcu zeszłego roku w hali ATM Studio (zobacz tutaj).

Jednak to nie oznacza, że Lidia Kalita poszła na emeryturę. Wręcz przeciwnie! Projektantka będzie teraz tworzyć pod własnym nazwiskiem. Woczraj odbyło się uroczysta premiera pracowni urządzonej w stylu industrialnym w budynku XXL Loft. Na wieszakach mogliśmy zobaczyć również ubrania z metką "Lidia Kalita" wyróżniających się ciekawą konstrukcją (naszej stylistce Zuzannie Kuczyńskiej szczególnie spodobał się pewien garnitur). Bohaterka wieczoru przyznała się, dlaczego postanowiła zaryzykować z nowym, mniej komerycyjnym produktem:

"Mam wrażenie, że po wielu latach zachłyśnięcia się sieciowymi sklepami, czy to polskimi czy zagranicznymi, ludzie mają potrzebę posiadania produktu indywidualnego, rzeczy z którą mogą się utożsamiać. Czas zatem na nowe wyzwania".

Wśród gości zauważyliśmy: Annę Czartoryską-Niemczycką, Zosię Ślotałę, Katarzynę Sokołowską, Agnieszkę Więdłochę oraz Dorotę Gardias.

Otwarcie pierwszego sklepu marki Lidia Kalita odbędzie się 1 ltego 2014 r. w warszawskim centrum handlowym Klif.

Otwarcie atelier Lidii Kality >>