Riley Keough - najstarsza córka i pozostałe dzieci Lisy Marie Presley

Skomplikowane i dramatyczne życie wydaje się stygmatem kobiet bliskich Elvisowi Presleyowi. Życiowe tubrbulencje przeszła zarówno sama Priscilla, jak i Lisa Maria Presley, córka legendy rock and rolla, która dziś zmarła w wieku 54 lat. Uzależniona przez wiele lat od narkotyków i opioidów, popadała w związki, które dostarczały jej cierpienia. Była czterokrotnie zamężna. W 1987 Lisa Maria Presley poznała  swojego pierwszego męża Danny'ego Keougha, za którego wyszła za mąż 3 października 1988. Mieli dwójkę dzieci: córkę Danielle Riley i Benjamina Storma Jacksona, który w wieku 27 lat zginął z samobójczego strzału w domu w Calabasas. Lisa Maria Presley była już wówczas po czterech nieudanych małżeństwach i choć strata syna pogrążyła ją w depresji, żyła jeszcze dla najstarszej córki i najmłodszych dzieci - bliźniaczek urodzonych w 2008 roku ze związku z Michaelem Lockwoodem. Dziś, po śmierci Lisy, opiekunką dziedzictwa Presleyów zostaje właśnie Riley Keough, najstarsza wnuczka Elvisa Presleya. I to ona zdaje się przełamywać wizerunek kobiet sławnej rodziny.

Riley Keough - kim jest

Riley przyszła na świat w 1989 roku w Santa Monica jako pierwsza córka Lisy Marii Presley. Nie miała szansy poznać dziadka, ale dorastała wśród kobiet Elvisa, jego córki i żony, które wprowadziły ją w świat rodzinnej legendy i amerykańskiego showbiznesu. Na pierwszą okładkę w życiu trafiła, będąc jeszcze noworodkiem. Lisa pozowała z nią dla magazynu People.

 Dorastająca Riley najpierw w wieku 14 lat została modelką, a potem zamarzyła o karierze aktorskiej. Duże podobieństwo do Lisy i Elvisa, piękne wielkie oczy i miedziane włosy otworzyły jej szeroko drzwi do sławy.

Chodziła po wybiegach największych domów mody (między innymi Dolce and Gabbana) a także bardzo szybko zrobiła ważne okładki: także magazynów ELLE (była bohaterką prestiżowego ELLE Hollywood Issue), Glamour i Vogue, dla którego pozowała z mamą Lisą i babcią Priscillą. Została też twarzą Miss Dior Chérie.

Szybko okazało się jednak, że to film okazał się największym romansem Riley Keough (który skończył się też małżeństwem). W 2009 zadebiutowała w filmie "The Runaways", u boku Kristen Stewart i Dakoty Fanning. Rok później miała już na koncie główną rolę w "The Good Doctor", gdzie na ekranie towarzyszył jej Orlando Bloom. Tytułów przybywało, ale szerszą popularność, i to nie z powodu pokrewieństwa z Presleyami, przyniósł jej "Mad Max: Fury Road". Nie wszyscy widzowie w rudowłosej charyzmatycznej Capable rozpoznali w niej wnuczkę Elvisa Presleya. Film George'a Millera był też dla Riley wyjątkowy zaś z innego powodu. Na planie poznała swojego męża, kaskadera Bena Smitha-Petersena.

Riley szybko stała się jedną z największych it-girls Hollywood, balansującą na granicy świata mody i filmu. Jeszcze przed 30. otrzymała nominację do Złotego Globu za rolę w serialu "Dziewczyna z doświadczeniem", ale ambicje kazały jej stanąć także po drugiej stronie kamery. W maju 2022 roku wyreżyserowała film "War Pony", którego fabuła to przeplatające się historie dwóch chłopaków z plemienia Oglala Lakota, dorastających w rezerwacie Pine Ridge i poszukujących swojej tożsamości. Obraz współreżyserowany z przyjaciółką Lisy Giną Gammell zdobył Złotą Kamerę w Cannes

Dziś Riley została na świecie bez Lisy Marie Presley, matki, z którą mimo wielu problemów, uzależnienia i rozłąki w dzieciństwie, łączyło ją podobieństwo, szczególna więź starych dusz i artystyczne porozumienie. W obu żyłach płynęła przecież krew Elvisa Presleya