Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Saoirse Ronan

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Saoirse Ronan

Saoirse Ronan, podobnie jak Joaquin Phoenix, w 2020 roku otrzymała swoją kolejną nominację do Oscara. Podczas, gdy Phoenixa w końcu doceniono za "Jokera", aktorka i tym razem musiała obejść się ze smakiem, choć zachwyciła widzów i krytyków swoją rolą w "Małych kobietkach" Grety Gerwig (to właśnie za ten film otrzymała swoją ostatnią nominację). Dzięki tej samej reżyserce aktorka była również brana pod uwagę za pierwszoplanową rolę w "Lady Bird" (2017), a także za filmy "Brooklyn" (2015) i "Pokuta" (rola drugoplanowa, 2007 rok).

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Bradley Cooper

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Bradley Cooper

Jeden z dwóch rekordzistów w tym zestawieniu. Bradley Cooper ma za sobą, aż osiem nominacji do Oscara! W tym z 2020 za "Jokera" (kategoria "najlepszy film"), którego 45-latek współprodukował. W tym roku mamy podobną sytuację - kolejną, bo już 9. nominację do Oscarów gwiazdor zdobył dla najlepszego filmu za "Zaułek koszmarów", w którym zagrał główną rolę i współprodukował tytuł.

Amerykanin miał szansę na statuetki za "Narodziny gwiazdy" (2018) w kategoriach: "Najlepszy film", "Najlepszy aktor pierwszoplanowy", "Najlepszy scenariusz adaptowany". Za "Snajpera" (2014) Cooper pojawił się w gronie osób walczących o statuetkę dla "najlepszego filmu" i "najlepszego aktora pierwszoplanowego". Za "American Hustle" (2013) Bradleya nominowano za rolę drugoplanową. A pierwszą szansę na Oscara aktor zdobył rok wcześniej, a dokładnie za udział w produkcji "Poradnik pozytywnego myślenia" (2012).

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Glenn Close

Słynna aktorka ma tyle samo nominacji co Bradley Cooper i żadnej statuetki na koncie... Ten los mógł się odwrócić, ponieważ Glenn Close miała szansę na wygraną w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa" za film Netflix, a mianowicie za "Elegię dla bidoków" (2021). Niestety, nie udało się... W tej samej kategorii była nominowana jeszcze trzy razy za udział w takich produkcjach jak "Urodzony sportowiec" (1984), "Wielki chłód" (1983) i "Świat według Garpa" (1982). Pozostałe cztery nominacje dotyczą ról pierwszoplanowych za te tytuły: "Żona" (2017), "Albert Nobbs" (2011), "Niebezpieczne związki" (1988) i "Fatalne zauroczenie" (1987).

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Amy Adams

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Amy Adams

Pecha, jeśli chodzi o Oscary, ma również Amy Adams. Aktorka ma na koncie aż sześć nominacji do tej nagrody. Aż pięć dotyczy ról drugoplanowych. 45-latka została doceniona za filmy: "Vice" (2018), "Mistrz" (2012)", "Fighter" (2010), "Wątpliwość" (2008), "Świetlik "(2005). Za udział w  "American Hustle" (2013) Adams miała szansę na statuetkę dla "najlepszej aktorki pierwszoplanowej".

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Johnny Depp

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Johny Depp

Johnny Depp w trakcie swojej kariery zdobył trzy nominacje do Oscara i to zawsze za rolę pierwszoplanową. Chodzi o te tytuły: "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (2007), "Marzyciel" (2004), a także "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003).

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Annette Bening

Gwiazdy, które nigdy nie otrzymały Oscara mimo wielu nominacji: Annette Bening

Gwiazda Hollywood ma na swoim koncie cztery nominacje do Oscara, w tym aż trzy za rolę pierwszoplanową - chodzi o "Wszystko w porządku" (2010), "Julię" (2004) i "American Beauty" (1999). W produkcji "Naciągacze" (1990) doceniono kunszt Annette Bening w roli drugoplanowej.

Tyle samo szans na Oscara mieli również Edward Norton, Willem Dafoe oraz Ed Harris.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.