Oscary to święto filmu i filmowców, a także mody. Równie ważna jest lista zwycięzców, jak i stylizacje, które mogliśmy podziwiać w Los Angeles. Kto zachwycił? Jeszcze przed rozpoczęciem transmisji było głośno o gali, a chodziło o kolor dywanu...

Oscary 2023: suknie gwiazd [najpiękniejsze stylizacje, dużo zdjęć]

Koniec czerwieni? Producenci gali Oscary 2023 postanowili wprowadzić zmianę. Tytułowy "red carpet" zamienił się w szampański dywan. Akademia Filmowa zdecydowała się przełamać tradycję dywanów w kolorze "red" trwającą od 1961 roku. A jak wyglądały same gwiazdy? Już na początku relacji z LA mogliśmy zobaczyć polską aktorkę grającą w "IO". Sandra Drzymalska wystąpiła w pięknej sukni Hermes. Ashley Graham pojawiła się w czarnej kreacji od marki Alberta Ferretti. Szyku zadała też Elizabeth Olsen w czarnej sukni z metką Givenchy, natomiast Cara Delevingne w Elie Saab. Oprócz aktorek i osób związanych z filmem na gali pojawiła się też aktywistka Malala Yousafzai w towarzystwie męża Assera Malika. Pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet wystąpiła w srebrnej sukni Ralph Lauren. Kto jeszcze przyjął zaproszenie? Jennifer Connelly pojawiła się w Dolby Theater w towarzystwie syna, Stellana Connelly Bettany'ego, a Colin Farell pozował z Henrym Tadeuszem.

Jennifer Connelly i Stellan Connelly Bettany

W stylizacjach dominowała czerń, odcienie różu, biel, a także srebro. Rooney Mara zdecydowała się na akcent retro - na ten wieczór wybrała minimalistyczną suknię od Alexander McQueen z kolekcji jesień-zima 2008. 

A co wiemy o samej gali? Transmisję z Oscarów 2023 poprowadził (już po raz trzeci) Jimmy Kimmel. Najwięcej szans na złote statuetki ma "Everething Everywhere All at Once". Film otrzymał aż 11 nominacji i to ta produkcja mogła świętować zwycięstwo.

Oscary 2023: suknie gwiazd [najpiękniejsze stylizacje, dużo zdjęć] >>