94. galę rozdania Oscarów zdominował kolor. Uwagę fotoreporterów przykuwają soczyste zielenie, czerwień i niebieskości. Najczęstszym wyborem gwiazd okazał się jednak róż. W pudrowej maxi pokazała się między innymi Lily James. Aktorka wybrała koronkowy projekt z asymetrycznym rozcięciem z kolekcji Atelier Versace FW21 Couture. Fankom mocniejszej w wyrazie magenty z pewnością przypadną z koeli do gustu spektakularne kreacje Nischelle Turner oraz Niecy Nash. 

Dookoła różu krążyły też kreacje Demi Singleton (odtwórczyni roli młodej Sereny Williams w filmie biograficznym King Richard) Naomi Scott oraz Jessica Chastain, które postawiły na fiolet. Ich kreacje wyraźnie nawiązywały do koloru roku 2022 ogłoszonego przez amerykański Instytut Pantone. 17-3938 Very Peri ma wyrażać pomysłowość, kreatywność i ducha nowej energii. Jest miksem spokojnego błękitu i lawendy. Założymy się, że jeszcze nie raz zobaczymy go na wiosennych galach, bankietach i domówkach.

Oscary 2022: najpiękniejsze suknie gwiazd>>

-------------------

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy