W zeszłym roku Union Station, a w tym Dolby Theatre. Oscary 2022 powróciły do swojej tradycyjnej lokalizacji. Oczywiście tuż przed samą galą rozdania złotych statuetek odbyła się najpierw relacja z czerwonego dywanu. Kto otrzymał zaproszenie na 94. galę? Kto zachwycił kreacją, a kto zaskoczył?

Oscary 2022: gala i nominacje do najważniejszych nagród w branży filmowej

Jeszcze przed Oscarami było głośno o tym wydarzeniu. Najpierw z powodu skrócenia gali - 8. kategorii wręczono jeszcze przed główną transmisją. To spowodowało spore poruszenie w branży, a nawet głosy sprzeciwu. Potem okazało się, że pierwszoplanowa aktorka w filmie "West Side Story", Rachel Zegler, nie otrzymała zaproszenia na galę. Po fali negatywnych komentarzy organizatorzy gali Oscary 2022 nie tylko wystosowali zaproszenie dla gwiazdy, ale również zaproponowali, żeby była z jednym z prezenterów. 

To nie wszystko. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem Oscarów Sean Penn wystosował postulat do Akademii, żeby na tegorocznej gali pojawił się prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Jeśli twórcy nie zdecydują się na to, Amerykanin zamierza zniszczyć swoje dwa Oscary.

Oscary 2022: najpiękniejsze suknie gwiazd

Na ten moment czekali wszyscy fani filmów i mody z czerwonego dywanu. Choć kreacje były najbardziej strzeżoną tajemnicą, niczym werdykt Akademii, wiedzieliśmy o jednej sukni. Na kilka dni przed galą Oscary 2022 ujawniono, że Tomasz Ossoliński zaprojektuje suknię dla aktorki z polskiego filmu "Sukienka", nominowanego w kategorii "najlepszy film krótkometrażowy".

Oscary 2022: Anna Dzieduszycka w sukni Tomasza Ossolińskiego

Sporo mówiło się o szortach Chanel Kristen Stewart, czy o braku koszuli Timothee Chalameta. Jednak tegoroczne suknie gwiazd to przede wszystkim czarna klasyka, stylowy róż czy metaliczne barwy jak złoto i srebro. Najważniejsze stylizacje z Oscarów 2022 zobaczycie w galerii zdjęć. 

Oscary 2022: najbardziej spektakularne trendy z czerwonego dywanu, które wiosną będą nosić wszyscy>>