Oscary 2022 - ujawniono nazwiska pierwszych prezenterów?

Wręczenie Nagród Akademii Filmowej to zdecydowanie jedno z najbardziej kultowych wydarzeń w branży. W tym roku, ta najważniejsza gala świata filmu odbędzie się 27 marca, a podczas tegorocznej imprezy zobaczymy wiele znanych osób. Oficjalnie podano pierwszych prezenterów, którzy ujawnią zwycięzców najważniejszych kategorii. Zaproszenie już przyjęli: Kevin Costner, Zoë Kravitz, Lady Gaga, Rosie Perez, Chris Rock i Yuh-Jung Youn. Will Packer, jeden z producentów gali dziękuje słowami:

"Filmy inspirują nas, bawią i jednoczą nas na całym świecie" - powiedział Packer -  jeden z producentów gali. "Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać pierwsze gwiazdy, która pojawią się na scenie Oscarów i pomogą nam uczcić potęgę filmu i uhonorować najlepszych filmowców roku".

W ciągu najbliższych tygodni poznamy kolejne osoby mające uświetnić to wyjątkowe wydarzenie. 

Oscary 2022, czyli 94. gala rozdania Nagród Akademii Filmowej odbędzie się w niedzielę 27 marca 2022 r. w Dolby® Theatre at Hollywood & Highland®. Transmisja Live tego najsłynniejszego, hollywoodzkiego wydarzenia będzie miała miejsce w ponad 200 krajach na całym świecie. W tym roku nie będzie jednego gospodarza, Oscary 2022 wspólnie poprowadzą Amy Schumer, Regina Hall oraz Wanda Sykes.

Oscary i ich historia

Ciężko w to uwierzyć, ale pierwsza wręczona w 1923 roku nagroda Akademii FIlmowej została przyznania podczas kilkunastominutowego wydarzenia, w którym brało udział zaledwie 250 osób. Początkowo Oscary nie budziły zainteresowania dziennikarzy czy mediów. Gala doczekała się pierwszej transmisji radiowej dopiero w 1930 roku, a w 1951 widzowie mogli obejrzeć ją na ekranach telewizorów. Obecnie jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń świata filmu, a także mody.  

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy