Oscary 2021: najpiękniejsza biżuteria

Dawno nie czekałyśmy tak na żadną inną branżową imprezę. Kilka miesięcy po tradycyjnej dacie organizacji gali rozdania Oscarów, gwiazdy pojawiły się w końcu w legendarnym Dolby Theatre. 

Na tę jedną noc Hollywood robi sobie przerwę od pandemicznych mundurków. Zakłada szeleszczące tafty, migoczące brokaty i szlachetne szyfony. Na nudę i zachowawczą skromność nie ma miejsca także w biżuteryjnych wyborach sław z czerwonego dywanu. 

Wśród dominujących trendów biżuteryjnych oversize'owe kamienie szlachetne w retro oprawie. Po barwne błyskotki podpatrzone w archiwach sięgnęły między innymi Celeste Waite (o tej stylizacji z atelier domu mody Gucci już teraz mówi się w kuluarach jak o jednej z najlepszych całego wieczoru), Emerald Fennell, Laura Pausini i Amanda Seyfried. Wzrok przykuwają także barokowe perły o nieregularnych kształtach. Z perłowymi akcentami wystąpiła Glenn Close oraz Helene Reingaard Neumann. Kto jeszcze zabłysnął podczas Oscarów 2021? Nas zachwyciły Andra Day, Reese Witherspoon, Angela Basset i Maria Bakalova w błyszczących kolczykach przypominających kryształowe żyrandole: très chic!

Reese Witherspoon / Getty Iamges

Dominowało więc ponadczasowe złoto, wyrazisty kolor i kryształki w stylu disco. Ale to nie wszystko! Fotoreporterzy w swoich obiektywach uchwycili również łańcuszkowe paski ściskające talię aktorek, chunky bransolety z przeplatających się ogniw, maksymalistyczne kolie oraz - na zasadzie kontrastu - subtelne chokery z wypolerowanego srebra. Gabriella Sarmiento Wilson znana jako H.E.R zaskoczyła najbardziej. Spójrzcie tylko na te okulary z jagodowymi szkłami. 

Mollye Asher w łańcuszkowym pasku / Getty Images

Wszystkie zdjęcia z najładniejszą biżuterią z czerwonego dywanu w roli głównej znajdziecie w naszej galerii. 

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.