To szczególnie odważny krok w obliczu dress code'u tegorocznych Oscarów - Akademia zdecydowała, że najmilej widziane są stylizacje nie casualowe, a te formalne (jak można się zatem domyślić głównie w stylu glamour i maksymalnie eleganckie). I rzeczywiście wiele gwiazd, artystów i twórców filmowych dostosowało się do takich wytycznych. Reżyserka "Nomadland" celowo złamała jednak dress code, a na rozdaniu najważniejszych nagród filmowych pokazała się bez makijażu i włosy zaplotła w dwa warkocze, a do tego założyła beżową długą sukienkę Hermès i... białe sneakersy.

Oscary 2021: Laura Dern jak Björk sprzed 20 lat? Aktorka wybrała odważną kreację w "łabędzim stylu">>

Ich temat rozgrzał Twittera i Instagrama do czerwoności, gdzie internauci zachwycają się tym wyborem. Podobnie branża modowo-filmowa, która gratuluje Chloé Zhao nie tylko zdobytej historycznie statuetki, ale też nonkonformizmu na czerwonym dywanie. Chyba wszyscy dopatrujemy się w nim trochę manifestu szczerości i nawiązania do tematu bycia współczesnym nomadą, który jest motywem przewodnim jej "Nomadland". 

Oscary 2021: najpiękniejsze stylizacje [suknie, kreacje, stroje]>>

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.