Mikrotrendy na Oscarach 2021: sneakersy do wieczorowej kreacji 

Podczas 92. ceremonii rozdania Oscarów cały Internet huczał o zdjęciu Joaquina Phoenixa i Ronney Mary, która do swojej sukni z atelier domu modu Alexander McQueen włożyła Converse'y. W tym roku w ślady amerykańskiej aktorki poszła Chloe Zhao. Nagrodzona za Nomadland reżyserka statuetkę odebrała w surowej kreacji w kolorze kawy z mlekiem, którą dla Hermès zaprojektowała uwielbiana przez minimalistki Nadège Vanhee-Cybulski. Sztampowy charakter wieczorowych kreacji Zhao przełamała białymi sneakersami. Dla nas to ostateczne potwierdzenie tego, że trampki z przytupem i na dobre wkraczają na salony. W końcu! 

Getty Images

Mikrotrendy na Oscarach 2021: odkryta talia 

Czerwony dywan zdominowała klasyczna elegancja z twistem. Wśród majestatycznych długości maxi, rzeźbiarskich drapowań i cekinowego błysku, w oczy rzuciło nam się coś jeszcze. Chodzi o superkobiecy detal rodem ze światowych wybiegów. Najważniejszy mikrotrend tegorocznych Oscarów lansowały Zendaya, Andra Day, Carey Mulligan, Vanessa Kirby i Sophia Nahli Allison. Odkryta talia, bo o niej mowa, pojawiła się w dwóch odsłonach: na wyciętych sukienkach i przy dwuelementowych kompletach. Obie opcje planujemy przetestować na najbliższej domówce. 

Getty Images

Mikrotrendy na Oscarach 2021: kamienie szlachetne 

Wśród najbardziej istotnych mikrotrendów Oscarów 2021 wypatrzyłyśmy także powtarzający się motyw biżuteryjny. Hollywood postawiło na mocny kolor w wydaniu retro. Barwne kamienie szlachetne oprawione w złoto i srebro szczególnie często zdobiły kolczyki. Nasze ulubione? Te uzupełniające karminową kreację Amandy Seyfried. Podobne nosiły modelki w pokazach Chanel i Etro. My planujemy łączyć je zarówno z koktajlowymi sukienkami, jak i ulubionymi jeansami i bluzami w klimacie garderoby księżnej Diany. 

Getty Images

Oscary 2021: najładniejsza biżuteria z czerwonego dywanu>>

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.