Natalie Portman nie często pojawia się na czerwonym dywanie, ale dla Oscarów zrobiła wyjątek. Wybór stylizacji też nie powinien nikogo dziwić. Aktorka od lat na ważne gala wybiera kreacje Dior. Jednak suknia Portman nie tylko świetnie prezentuje się na zdjęciach, niesie ze sobą również pewien apel.

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA] >>

Oscary 2020: "Boże Ciało" Jana Komasy bez statuetki >>

Oscary 2020: Natalie Portman w sukni z przesłaniem. O co chodzi?

38-latka wybrała się na Oscary 2020 w przepięknej kreacji Dior z kolekcji haute couture. Dodatkowo Natalie Portman założyła do niej czarną pelerynę i właśnie na tę część garderoby warto zwrócić uwagę. Na szwie przy podszewce wypisane ma nazwiska reżyserek, które zostały pominięte przy nominacjach do Oscarów 2020. Chodzi o: Gretę Gerwig ("Małe kobietki"), Lulu Wang ("The Farewell"), Lorene Scafaria ("Hustlers"), Melinę Matsoukas ("Queen & Slim"), Marielle Heller ("A Beautiful Day in the Neighborhood"), Mati Diop ("Atlantics"), Almę Har’el ("Honey Boy") i Céline Sciamma ("Portrait of a Lady on Fire.").

Oscary 2020: Billie Eilish w komplecie Chanel! Wokalistka zaśpiewała na gali rozdania nagród >>

Oscary 2020: Natalie Portman w sukni

"Chciałam w subtelny sposób przywołać kobiety, które nie zostały docenione za ich niesamowitą pracę w tym roku" - przyznała Natalie Portman w rozmowie z dziennikarzami.

Greta Gerwig dostała tylko nominację za "najlepszy film", ale Natalie Portman to niejedyna gwiazda, która krytykuje Akademię za tegoroczne nominacje i tak zwane "lack of diversity", po ang. brak różnorodności ze względu na płeć, czy kolor skóry. Aktorka kolejny raz zwraca uwagę Hollywood na to, że kobiety w kinie są pomijane. W 2018 roku podczas gali wręczenia Złotych Globów, tuż przed ogłoszeniem zwycięzcy w kategorii "najlepsza reżyseria" Portman powiedziała: "poznajmy wszystkich nominowanych mężczyzn." Czy amerykańska branża filmowa w końcu odrobi tę lekcję?

Oscary 2020: najlepsze memy. Z czego śmiali się internauci? >>

Oscary 2020: oficjalne portrety zwycięzców >>

Oscary 2020: Janelle Monáe w najbardziej zaskakującej sukience wieczoru? Zobacz zdjęcia >>