"Boże Ciało": Oscary 2020

Na Oscary 2020 przybyli już reżyser Jan Komasa oraz aktorzy filmu "Boże Ciało", nominowanego w kategorii "Międzynarodowy Film Pełnometrażowy" (dawniej "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny"): Bartosz Bielenia, czyli filmowy Daniel, Tomasz Ziętek ("Pinczer") oraz Eliza Rycembel (Eliza). Ekipa filmowa nie tylko pozowała wspólnie na oscarowej ściance, ale też pokazała, że dopisuje im humor - aktorzy wraz z reżyserem wygłupiali się i chętnie pozowali fotoreporterom, a ich zdjęcia obiegają właśnie internet. Polscy reprezentanci na Oscarach postawili na rodzimych projektantów: Tomasz Ziętek wystąpił w smokingu od Tomasza Ossolińskiego, a Eliza Rycembel wybrała suknię Gosi Baczyńskiej. 

Oscary 2020: "Boże Ciało" Jana Komasy bez statuetki >>

Film w reżyserii Jana Komasy został wymieniony jako pierwszy tytuł, który ma szansę na wyróżnienie w swojej kategorii. Na liście znalazły się też produkcje: "Nędznicy" Ladj Ly'a, "Kraina miodu" Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanova, "Parasite" Joon-ho Bonga oraz "Ból i blask" Pedro Almodovara.

Oscary 2020: "Boże Ciało" otrzymało nominację! Z kim Jan Komasa powalczy o złotą statuetkę?>>

Przypomnijmy, że "Boże Ciało" wyróżniono już na festiwalu filmowym w Wenecji (nagroda specjalna w ramach Label Europa Cinemas) oraz w Gdyni - film Komasy zgarnął wtedy Złote Lwy w kategoriach dla najlepszego reżysera, najlepszej roli drugoplanowej kobiecej oraz za najlepszy scenariusz. O czym jest "Boże Ciało?" Film opowiada historię Daniela, dwudziestolatka, który podczas pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć o tym, by zostać księdzem. Los sprawia, że w końcu chłopak kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Co więcej, pod nieobecność duchownego przyjmuje jego rolę i w przebraniu księdza pełni posługę kapłańską. Jego metody są dość kontrowersyjne i początkowo budzą zdziwienie, jednak szybko kontrowersyjny "ksiądz w przebraniu" zaczyna poruszać ludzi i zdobywać szacunek. Do czasu...

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA]>>

Oscary 2020: wyniki i zwycięzcy! Kto dostał Oscara 2020? >>

Czy Jan Komasa zgarnie słynną złotą statuetkę za "Boże Ciało"? Już niedługo poznamy wyniki Oscarów 2020. Relację z czerwonego dywanu oraz gali przeczytacie już na ELLE.pl. 

W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina mogą oglądać na żywo 89. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek lutego w  godzinach 00:30 – 2:00 ma miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpoczyna się gala oscarowa®. Planowany koniec transmisji to 5:00. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30 CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe® CANAL+ prowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca „Aktualności filmowe” w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący „Kino mówi” w ALEKINO+).

Oscary 2020: gwiazdy w kreacjach Chanel>>