Na ten moment czekali wszyscy! Statuetka dla najlepszego aktora drugoplanowego trafiła do rąk Brada Pitta. Brad Pitt pokonał w tej kategorii Toma Hanksa, Ala Pacino, Joe Pesciego i Anthony'ego Hopkinsa. To jego pierwszy Oscar za rolę filmową! Aktor zagrał w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu w... Hollywood". To była jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2019 roku - Quentin Tarantino stworzył film, który jest odą do Los Angeles. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton (w tej roli Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth, którego zagrał Brad Pitt. Rick był kiedyś gwiazdą westernu, a Cliff to jego przyjaciel i kaskader. Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood ery hipisów. 

Oscary 2020: Natalie Portman znów krytykuje Hollywood. Jej suknia miała przesłanie. Jakie? >>

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA] >>

Oscary 2020: Brad Pitt najlepszym aktorem drugoplanowym

Tym razem Brad Pitt nie zażartował w typowy dla siebie sposób. Humorem tryskał za to na wręczeniu tegorocznych nagród BAFTA. I choć wtedy nie pojawił się na gali osobiście, to Margot Robbie odczytała w jego imieniu zabawny list. Nie zabrakło w nim autotematycznych komentarzy, jak np. "Hej, Wielka Brytanio. Słyszałem, że właśnie zostałaś singielką. Witaj w klubie! Życzę ci wszystkiego najlepszego przy ustalaniu warunków rozwodu".

Na Oscarach tak ironicznie i autoironicznie nie było. Aktor bardzo poważnie potraktował wyróżnienie Akademii Filmowej i ze sceny podziękował Quentinowi Tarantino, Leonardo DiCaprio, kaskaderom oraz ekipie filmowej. Oscara zadedykował zaś swoim dzieciom. 

Oscary 2020: "Boże Ciało" Jana Komasy bez statuetki >>

Oscary 2020: wyniki i zwycięzcy! Kto dostał Oscara 2020? >>

Powiedzieli mi, że mam 45 sekund na przemowę, czyli więcej niż senat dał Johnowi Boltonowi w tym tygodniu. Może Quentin nakręci o tym film.

To niewiarygodne. To dla mnie zaszczyt. To nagroda dla Quentina Tarantino. Quentin, branża filmowa byłaby biedniejsza bez ciebie (...) Leo uwielbiam grać z tobą w filmach! Trzeba pamiętać o tym, żeby podziękować kaskaderom (...) Dedykuję te nagrodę moim dzieciom. Kocham was. - powiedział Brad Pitt.

Oscary 2020: najlepsze memy. Z czego śmiali się internauci? >>