Trendy urodowe z czerwonego dywanu co roku ulegają nieznacznym zmianom. Gwiazdy zazwyczaj stawiają na klasykę, delikatnie ją unowocześniając. O dziwo Oscary 2018 należały do prostych fryzur z przedziałkiem. Najwyraźniej fale i kobiece irokezy miały już swoje 5 minut. Przypominamy, że rok temu to krótkie uczesania rządziły na filmowej gali. Wtedy odważnym cięciem zachwyciła Scarlett Johansson czy Charlize Theron

Oscary 2018 - zwycięzcy >>

Tym razem Oscara za najlepszą fryzurę mogłybyśmy przyznać Margot Robbie. Aktorka zaprezentowała na swojej głowie odświeżoną wersję boba. Jej włosy ścięte do szyi zostały ułożone w złamaną falę. Uczesanie podkreślił przedziałek na bok i kontrast pomiędzy naturalnym odrostem, przechodzącym płynnie w jasny blond. 

Przedziałek na boku ponownie zobaczyłyśmy też u Emmy Stone. Jednak w tym roku gwiazda pojawiła się na gali w eleganckim, lecz bardzo codziennym wydaniu. Jej włosy były wyprostowane i zaczesane za prawe ucho. To uczesanie najlepiej dopełniło look składający się ze spodni i żakietu. Za to przedziałek na środku potrafi odmłodzić gwiazdy o nieco dojrzalszej urodzie. Tak stało się w przypadku Nicole Kidman i Sandry Bullock, które zaprezentowały prosty, lecz elegancki fryz.

Jaki makijaż rządził na czerwonym dywanie? Tu również obyło się bez udziwnień. Smokey eye i usta w cielistych odcieniach lub kocia kreska w duecie z czerwonymi ustami. Filmowe klasyki, które nie wyjdą z mody! Policzki gwiazd zdobił także delikatny rumieniec. To efekt lekko opalizującego różu i nałożonego tuż nad nim rozświetlacza. Tym sposobem aktorki zachwycały świeżą, hollywoodzką skórą - bez oznak zmęczenia.

"Hollywoodzki makijaż powinien wyglądać świeżo. Warto rozświetlić skórę i postawić na podkreślenie ust albo oka. Klasyką Hollywood są czerwone usta, które warto połączyć z kocią kreską. A jak nie czerwone usta, to smokey eye w klasycznych brązach. Te dwa makijaże gwiazdy kochają najbardziej." - mówi wizażystka Magdalena Pieczonka. 

Zatem warto wzorować się na ikonach kina, wybierając się na wielką uroczystość. 

Zobaczcie makijaże wykonane przez Magdę Pieczonkę kosmetykami z linii AA Wings of Color.