Oscary 2022: kontrowersyjne decyzje organizatorów

Nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki za rolę w "Oczy Tammy Faye", 44-letnia aktorka, zdradziła w najnowszym wywiadzie, czemu zabraknie jej w na czerwonym dywanie. Sprowokowały ją do tego kontrowersyjne decyzje organizatorów gali, dlatego gwiazda zamierza zrezygnować z tej części wydarzenia. 

Oscary 2022: kontrowersyjne decyzje organizatorów. Osiem kategorii usunięto z transmisji na żywo

Przed kilkoma tygodniami organizatorzy Oscarów 2022, wydali oświadczenie, informujące wszystkich zainteresowanych, o rezygnacji z transmisji mniej popularnych kategorii w relacji na żywo. Mianowicie osiem z nich ma zostać wręczone i nagrane przed docelową galą, bez widowni. Decyzja jest podyktowana, dramatycznie spadającą oglądalnością wydarzenia, ma skrócić samą galę i sprawić, że będzie bardziej angażująca. Nie wszyscy jednak wyrażają entuzjazm odnośne takich rozwiązań, a do grona tych osób zalicza się właśnie aktorkę Jessikę Chastain. 

Oscary 2022: decyzja Jessiki Chastain

44-latka wyznała, że nie zamierza zrezygnować z obecności podczas wręczania nagród za najlepszy makijaż i fryzury, nawet jeżeli odbędzie się to kosztem prasowej części wydarzenia, czyli czerwonego dywanu. 

„Oczywiście, że będę obecna, podczas wręczania statuetek z kategorii makijażu, nawet jeśli to oznacza, że ominę czerwony dywan”- powiedziała Chastain podczas nagrania podcastu Next Best Picture

Jessica dodała, że najważniejsze jest dla niej uhonorowanie wszystkich artystów z branży. Zwróciła też uwagę na fakt, że podczas takich wydarzeń jak Oscary, cała atencja spada zawsze na najbardziej rozpoznawalne twarze, przez co lekceważy się zasługi, całej ekipy filmowej zaangażowanej w produkcję. 

„Tak wiele uwagi poświęca się aktorom, pod pewnymi względami jesteśmy jak fasada, ponieważ idziesz do kina i widzisz nas. Wiele osób nie rozumie, jak daleko świat wykreowany na ekranie wykracza poza aktorstwo. Spójrz na ten niesamowity zespół makijażystów, film 'Oczy Tammy Faye' toczy się przez trzy dekady!"

Chastain przyznała rónież, że nie pozwoli sobie na lekceważenie mniej popularnych kategorii. Z pewnością, zasiądzie na widowni przed galą na żywo, żeby okazać wsparcie swoim współpracownikom z planu zdjęciowego. 

___________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy