Już po raz 15 przyznano Orły, najważniejsze nagrody w polskim przemyśle filmowym. W tym roku Polska Akademia Filmowa wyróżniła statuetkami Macieja Stuhra i Agnieszkę Grochowską za role pierwszoplanowe. W kategorii "rola drugoplanowa" wygrali Joanna Kulig i Arkadiusz Jakubik

Orły 2013 przynane!

"Najlepszym filmem roku" została produkcja "Obława" Marcina Krzyształowicza, która zwyciężyła także w kategoriach: "najlepsze zdjęcia", "najlepsze kostiumy" i "najlepszy dźwięk". "Najlepszym reżyserem" został Roman Polański za film "Rzeź", który niestety nie mógł przyjechać na galę. Zadziwiające może być uhonorowanie Michała Urbaniaka jako "odkrycie roku" za występ w "Moim rowerze". Złotą figurkę otrzymała także "Miłość" w reżyserii Michaela Haneke ("najlepszy film europejski) oraz Danuta Szaflarska za całokształt twórczości. 

Stylizacje gwiazd na gali Orły 2013

Niestety, tym razem gwiazdy się nie popisały. Część aktorek, m. in. Tamara ArciuchRoma Gąsiorowska i Maja Bohosiewicz chyba chciały zabłysnąć na czerwonym dywanie i wystylizowały się niczym na rozdanie Oscarów. Tylko zbyt krzykliwie. Za to Olga Frycz, Ilona Ostrowska oraz Weronika Rosati zdecydowała się na klasyczną czerń w wersji koktailowej.

GALERIA GWIAZD NA GALI ORŁY 2013 >>>