Orange Warsaw Festival 2022: pierwsze ogłoszenie artystów

Festiwale powracają! W końcu! A jednym z nich jest Orange Warsaw Festival, który po dwóch latach zawieszenia z powodu pandemii, znów rozstawi swoje sceny na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Jak mówią organizatorzy i organizatorki eventu ma to być "epicka edycja". I właśnie na tę epickość wskazuje pierwsze ogłoszenie tegorocznych artystów, których ujawniono dziś na kanałach społecznościowych festiwalu. Jak czytamy w komunikacie, ogłoszono już większość line-upu. Kogo usłyszymy w dniach 3-4 czerwca?

Orange Warsaw Festival 2022: headlinerzy festiwalu

Pierwsze ogłoszenie artystów nie mogło obyć się bez ujawnienia głównych gwiazd tegorocznej edycji. Kto będzie headlinerem festiwalu?

Po pierwsze, uwielbiany (z wzajemnością!) przez polską publiczność zespół Florence + The Machine. W tym roku grupa powraca z nowym albumem. “Dance Fever” ukaże się 13 maja. Jak przyznaje wokalistka, Florence Welch, album powstawał w oczekiwaniu na post-pandemiczne otwarcie świata. Na wydawnictwie obecny jest duch wszystkiego, za czym tęskniła Florence – “kluby, taniec na festiwalach, bycie w ruchu i poczucie wspólnoty oraz nadzieja nadchodzących zjednoczeń”. Do tej pory poznaliśmy 3 utwory z nowej płyty – “King”, “Heaven Is Here” i “My Love”. Florence + The Machine na Orange Warsaw Festival 2022 już 4 czerwca.

Drugim headlinerem jest Tyler, The Creator, który został ogłoszony przez OWF już 3 lata temu. Edycja z 2020 roku nie odbyła się, ale na szczęście Tyler pozostał w line-upie również na ten rok. Raper był przez lata nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future, w pewnym momencie najważniejszego dla środowiska kalifornijskiego rapu. Jego pierwsze cztery płyty - „Goblin”, „Wolf”, „Cherry Bomb” i „Flower Boy” – znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Natomiast „Igor” był pierwszym albumem w karierze Tylera, który zadebiutował na pierwszym miejscu w USA. W ubiegłym roku ukazał się „Call Me If You Get Lost”, który również otrzymał nominację do Grammy i trafił do czołówki podsumowań najlepszych płyt 2021 roku opublikowanych przez m.in. Rolling Stone, Pitchfork, NME oraz Billboard. Tyler, The Creator wystąpi na OWF 3 czerwca.

Orange Warsaw Festival 2022: pozostali artyści

W pierwszym ogłoszeniu, oprócz headlinerów, został przedstawiony świetny zestaw artystów. Na festiwalu zagrają również: Charli XCX, Stormzy, Foals, NAS, Earl Sweatshirt, Sigrid, Żabson x Young Igi, Szczyl i Kacperczyk.

Orange Warsaw Festival 2022: ogłoszenie polskich artystów

Zbliżający się festiwal będzie też pełny polskich gwiazd. Kto dołączył do line-upu Orange Warsaw Festival? Organizatorzy ogłosili właśnie, że podczas wydarzenia będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak: Kukon, jedną z najbardziej wybijających się postaci nowego polskiego hip-hopu, Rosalie. – niezawodną mistrzynię R&B i Kasię Lins - perełkę rodzimej alternatywy. Oprócz tego wystąpią: Kinny Zimmer – hip-hopowe objawienie ostatniego roku, Julia Wieniawa - z koncertową premierą debiutanckiego albumu oraz Zalia - wyrazista, wschodząca gwiazda rodzimej sceny muzycznej.

____

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.