Tegoroczny Open'er nie odbędzie się, ale na otarcie łez mamy pierwsze informacje na temat przyszłorocznej edycji. Powodem odwołania imprezy była pandemia koronawirusa. Z powodu zagrożenia i kolejnymi zachorowaniami wiele linii lotniczych skasowało większość połączeń lokalnych i międzynarodowych, zmniejszono również liczbę jeżdżących pociągów. Już nie mówiąc, że na wydarzeniu, na które przyjeżdża nawet 100 tysięcy festiwalowiczów może dojść do kolejnych zakażeń i to na olbrzymią skalę. A jak będzie w przyszłym roku? Nie wiemy czy Alter Art wprowadzi jakieś zasady, ale znamy już pierwszych wykonawców na Open'er 2021.

Open'er 2021: znamy pierwszych headlinerów festiwalu!

Kilka minut po 12 na kanałach społecznościowych Open'er Festival pojawiła się ta informacja: "Zaczynamy! Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes! Ikona muzyki alternatywnej zawita do Gdyni 30 czerwca. Do zobaczenia na Open'erze 2021!". Tak, lider Radiohead wystąpi w Polsce. To już oficjalne. "Przez trzy dekady jego twórczość przyjmowała wiele form, obejmując szerokie spektrum gatunków. Dziś, bez względu na to, czy jesteśmy fanami Radiohead czy wyczekujemy jego pobocznych i solowych projektów, jego status jest niepodważalny - Thom Yorke to legenda współczesnej alternatywy." - mogliśmy przeczytać z informacji, która dotarła do nas w ramach promocji Open'er 2020. 

Uwaga, dzisiaj odbędą się kolejne ogłoszenia dotyczące Open'er Festival 2021! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival) Maj 28, 2020 o 3:10 PDT

To nie koniec dobrych wiadomości". Ostatnie miesiące - 2 nagrody Grammy, uznani przez DJ Mag za najlepszy Live Act roku… i pandemiczne lato bez ich spektakularnych koncertów… Ale co się odwlecze to nie uciecze! Legendarny duet zamknie dużą scenę Open’era we wspaniały sobotni wieczór roku 2021!". Domyśliliście się już? Chodzi o The Chemical Brothers!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival) Maj 28, 2020 o 4:01 PDT

W ciągu kolejnych godzin podano jeszcze kilku wykonawców, którzy wystąpią na Open'er Festival 2021. Są to: Twenty One Pilots, FKA Twigs i Seasick Steve.